Naga MarketsCristiano RonaldoWe wtorek odbył się mecz piłkarski, w którym zmierzyły się ze sobą Juventus i Ajax Amsterdam. Mimo, że drużyna z Turynu była w posiadaniu piłki prze 51% czasu gry, to ostatecznie musiała ona uznać wyższość piłkarzy Ajaksu. Dzięki wygranej 1 – 2 (w dwumeczu 2 – 3) Ajaks Amsterdam wyeliminował Juventus z dalszych rozgrywek w Lidze Mistrzów. Choć na pierwszy rzut oka temat ten wydaje się nie mieć żadnego, większego związku z rynkiem inwestycyjnym, to w praktyce jest zupełnie inaczej.


Cristiano Ronaldo żegna się z Ligą Mistrzów

Okazuje się bowiem, że wyniki spotkań piłkarskich rozgrywanych w ramach najwyższej ligi świata potrafią znaleźć swoje realne odzwierciedlenie w wycenie poszczególnych klubów piłkarskich. W wyniku wczorajszej porażki, która ostatecznie wyeliminowała drużynę pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, Cristiano Ronaldo z dalszych rozgrywek w Lidze Mistrzów, akcje Juventus Football Club SpA spadły w skrajnym momencie o ponad 24%. Oznacza to, że wycena Juventusu zmalała o około 400 milionów euro (453 miliony dolarów).

Te artykuły również Cię zainteresują
Równocześnie odnotowano także wzrost wyceny Ajaksu Amsterdam. Akcje klubu wzrosły o niemal 9% zwiększajac tym samym wycenę całej firmy do 342,8 mln euro. To nie powinno jednak nikogo dziwić, gdyż awansując najbardziej utytułowanej drużyna z Holandii do półfinału Ligi Mistrzów to olbrzymi sukces, który daje szansę na zwiększenie rocznych przychodów klubu o ponad jedną trzecią.

Warto także dodać, że przez wzgląd na wynik wczorajszego spotkania, po raz pierwszy od dziewięciu lat, w półfinale Ligi Mistrzów nie zagra portugalska supergwiazda, Cristiano Ronaldo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar w stosunku do AUD, NZD, GBP i EUR – spojrzenie po danych z Chin
Następny artykułW co inwestować wiosną? Szkolenie z Analitykiem Roku Invest Cuffs 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here