Naga MarketsCreotech Instruments prowadzi zaawansowane testy satelitarnej platformy HypeSatWarszawa, 15.10.2021 (ISBnews/ISBtech) – Creotech Instruments przeprowadza zaawansowane testy satelitarnej platformy HyperSat, poinformował ISBtech prezes Grzegorz Brona. Zaznaczył, że NewConnect to pierwszy krok, a giełdowe ambicje spółki są “dużo większe”.

“HyperSat to skalowalna platforma multimisyjna. Na 2023 rok zakładamy realizację kosmicznej misji testowej EagleEye z teleskopem, który zrobi nasze pierwsze satelitarne zdjęcia. Z kolei projekt Piast dla wojska polskiego przewidziany jest na rok 2024. Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych klientów. Teraz testowane w przestrzeni są podsystemy, ale charakteryzują się ograniczoną marżą, dlatego naszym celem jest system satelitarny. Pod koniec tego roku przeprowadzimy kolejne testy HyperSat. Przechodzimy tym samym na technologiczny poziom gotowości z TRL6-7 na 9. Naszym celem jest przetestowanie całego satelity i zdobycie tzw. space heritage. Otwiera to drogę do kontraktów dla dużych firm, na co liczymy w kolejnych latach. Wcześniej chcemy nawiązać z nimi relacje” – powiedział ISBtech Brona.Wskazał, że spółka chce uczestniczyć zarówno w Krajowym Planie Odobudowy, w którym przewidziana jest kwota 0,5 mld zł na projekty kosmiczne, jak również w Krajowym Programie Kosmicznym z budżetem 2,5 mld zł.

Creotech Instruments zadebiutował w tym tygodniu na rynku NewConnect.

“Dodajemy GPW obszar kosmiczny, liczymy że pójdą naszym śladem następne firmy z tego sektora. Rozwijamy własne technologie, sprawdzone przez ESA i inne, duże podmioty międzynarodowe. Rozwijamy się też w obszarach komputerów kwantowych, czy dronów. Creotech jest maszyną, która bardzo szybko przyspiesza. NewConnect to pierwszy krok, nasze apetyty i ambicje są dużo większe” – dodał prezes.

Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Urządzenia spółki brały udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym 10 dla lotnych misji kosmicznych – z czego 4 zrealizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Sebastian Gawłowski

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje wykres | pgnig akcje | Dolar nowozelandzki kurs | sp500 kurs | korona islandzka kurs | akcje famur | kurs dolara nbp prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here