Naga MarketsCreepy Jar wycenione na 1175 zł. Przecena w branży dobiega końca? - zapiski giełdowego spekulantaAnalitycy DM BDM, w raporcie z 26 maja, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Creepy Jar od zalecenia “kupuj”. Cena docelowa została wyznaczona na 1.175 zł. To wycena znacznie odbiegająca od obecny wyceny rynkowej. Patrząc na notowania spółki, można mieć nadzieje na zakończenie korekty, która dotknęła niemal całą branżę. Od historycznych maksimów spółka traciła już 45%, a 35% licząc od tegorocznego maksimum. To duża przecena, dlatego spore nadzieje można wiązać z zainicjowanym w połowie maja odbiciem. Obecnie ważą się jego dalsze losy, gdyż kurs wyhamował przy lokalnym oporze jakim są wcześniejsze dołki. Wybicie tego poziomu zapewne oznaczałoby podejście przynajmniej pod górną krawędź kanału spadkowego. W raporcie podano prognozy sprzedaży kluczowej gry czyli „Green Hell” w 2021 roku.

Analitycy zakładają, że spółka sprzeda około 0,9 mln kopii gry z czego za 32% czyli ok. 0,3 mln będą odpowiadały konsole, co przełoży się 39,4 mln zł przychodów, 23,8 mln zł EBIT oraz 22,3 mln zł zysku netto. „Według naszych szacunków spółka wypracuje w 2021/2022/2023 roku odpowiednio 28,3/30,3/49,0 mln zł skorygowanego zysku netto” – napisano w raporcie. Autorzy raportu oczekują też, że Creepy Jar w tym roku ujawni więcej informacji na temat drugiego projektu, czyli “Chimery”, nad którym prace zaczęły się pod koniec 2019 roku. Fakt globalnej korekty w gamingu zauważono także w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale spadkowym

Eksperci przyznają, że sentyment uległ pogorszeniu, jednak oczekują oni, że przesilenie jest już blisko. “Wskaźniki wielu walorów znalazły się na poziomach znacznie niższych vs porównywalne spółki z zagranicy. Tym samym, liczymy, że sektor ten znajduje się blisko lokalnego przesilenia, a zbliżający się okres wielu ważnych eventów (E3, Gamescom) może poprawić nastroje” – dodano.

creepy jar


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje | notowanie ropy | kernel akcje | dax kurs | dax 30 | playway kurs | akcje bml |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here