Naga MarketsCreepy Jar otrzymuje rekomendacje KUPUJ i cenę docelową 977 zł od DM Noble SecuritiesW najnowszej rekomendacji Domu Maklerskiego Noble Securities spółka Creepy Jar otrzymała rekomendację kupuj, wraz z ceną docelową wynosząca 977 zł, podczas gdy obecnie akcje spółki warte są ok. 850 zł. Firma znana jest inwestorom przede wszystkim z produkcji Green Hell, która to okazała się sporym sukcesem.

Creepy Jar z rekomendacją KUPUJ

W najnowszej rekomendacji spółka Creepy Jar otrzymuje od Domu Maklerskiego Noble Securities rekomendację KUPUJ (jest to pierwsza rekomendacja), przy cenie docelowej równej 977 zł w perspektywie 9 miesięcy. Rekomendacja datowana jest na dzień 9 lipca i została wydana przy cenie równej 836 zł, co oznacza potencjał wzrostu w wysokości 16,8%.W I kwartale 2021 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży GREEN HELL w wysokości 8,21 mln zł, wobec 1,18 mln zł w QI 2020 r. (wzrost o 596% r/r). i 7,04 mln zł w QIV 2020 (17% q/q). W QI 2021r. sprzedaż Green Hell w wersji PC odpowiadała za 92,5% udziału w strukturze przychodów ze sprzedaży, natomiast pozostałe 7,5% zostało wygenerowane ze sprzedaży wersji na konsolę Nintendo Switch. – wskazują analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities.

– Sukces komercyjny nowych gier w znacznej mierze uzależniony jest od ocen wystawianych przez użytkowników, co w konsekwencji przekłada się na monetyzację gier. Green Hell w wersji na PC zebrała 87% pozytywnych recenzji na platformie Steam, wersję na PS4 według portalu Metacritic oceniono na 8,2 pkt na 10, natomiast wersja na Xbox One otrzymała ocenę 9,4/10. – dodają także.

Prace nad nową produkcją

Creepy  Jar  to  niezależny  producent gier,  specjalizujący  się  w  produkcji  gier  z  gatunku  survival  simulation. Produkcje  studia  kierowane  są  na komputery  PC  oraz  konsole  PS4  i Xbox One. Creepy Jar działa na rynku od 2016 roku.

– W celu zachowania stabilnego poziomu przychodów spółka pracuje nad nowym projektem
o roboczej nazwie „Chimera”. Wstępne szacunki dotyczące budżetu tego projektu opiewają
na kwotę ponad 10 mln zł. Spółka planuje sfinansować produkcję za pomocą funduszy własnych. – czytamy w raporcie.

W ubiegłym roku spółka uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 37,67 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to niecałe 7 mln zł, co oznacza ponad 5-krotny wzrost rok do roku. Podobna sytuacja ma miejsce również w kontekście zysków netto. Te w ubiegłym roku wyniosły 22,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to zaledwie 139 tys. zł. Więcej na temat samej spółki mogą przeczytać państwo w analizie fundamentalnej na Comparic24.

Spółka traci 3,08%

W trakcie środowej sesji Creepy Jar zanotował mocny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka straciła w trakcie notowań aż 3,08%, co oznacza spadek o 27 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 878,00 zł. Obecnie inwestorzy płacą więc za walor równe 851,00 zł.

Creepy Jar otrzymuje rekomendacje KUPUJ i cenę docelową 977 zł od DM Noble Securities
Notowania spółki Creepy Jar dnia 15.07.2021. Źródło: Comparic.pl

Patrząc z szerszej perspektywy, wskazać należy, że Creepy Jar dalej znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Od końca stycznia 2021 wycena ich akcji spadła z poziomu niecałych 1200 zł do obecnych 850 zł. Co prawda w trakcie ostatnich dni widoczne było pewne odbicie z ok. 800 zł do blisko 880 zł, jednak dzisiejsza sesja z powrotem przyniosła spadki.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | kurs datawalk | kurs huf | prognozy btc | lotos akcje | cena kryptowalut | ranking giełd kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here