Naga MarketsCreepy Jar, warszawskie studio gamedeveloperskie znane z produkcji Green Hell, stało się jedną z głównych atrakcji pierwszego dnia GPW Innovation Day. Spółka ogłosiła, że Green Hell w wersji na konsole Xbox i Playstation zostanie wydany w formie self-publishing, a więc bez zewnętrznego wydawcy. Prawdopodobnie odbędzie się to na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku.

Spotkanie ze spółką odbyło się pierwszego dnia GPW Innovation Day. W jego trakcie członkowie zarządu poinformowali, że czołowa produkcja studia zostanie wydana bez angażowania wydawców. Dzięki temu spółka zarobi znacznie więcej i zbuduje swoją własną bazę graczy. Powiedziano też, że pierwsze działające wersje gry na obie konsole zostały już przygotowane i mają trafić do trwającej kilka miesięcy fazy optymalizacji.

– Od początku prac nad Green Hell stawialiśmy na jakość, a nie na szybkość  produkcji. Rozszerzenia do gry oraz nowe tryby rozgrywki nie były więc produkowane masowo – dążyliśmy do starannego zaprojektowania każdego z nich. Podobnie jest w tym przypadku. Chcemy, żeby konsolowe wydania gry były pod naszą pełną kontrolą i trafiły do rąk graczy, kiedy będą nas w pełni satysfakcjonować. Tak też się stanie – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Pod koniec czerwca Creepy Jar poinformowało, że sprzedaż brutto gry Green Hell na platformie Steam przekroczyła 1 mln sztuk. Spółka poinformowała też, że według stanu na 24 czerwca, objętość lista graczy nadal oczekujących na zakup Green Hell (wishlisty) przekroczyła 884 tys. osób. Sprzedaż gry mocno wzrosła w kwietniu, kiedy producent dodał do gry tryb co-op. W związku z ogromnym sukcesem gry oraz ekspansją spółki, jej zarząd zdecydował uprzednio, że przeniesie się ona z NewConnect na parkiet główny GPW. Obecnie trwa weryfikacja w KNF, przejście na główny parkiet nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku.

Jednocześnie przypominamy, że Green Hell zdobył aż dwie nagrody na odbywających się w ubiegły weekend  targach Digital Dragons – w tym nagrodę za najlepszą polską grę 2019. Gra Greepy Jar, którą nominowano łącznie w czterech kategoriach, konkurowała o statuetki z produkcjami takich twórców, jak Bloober Team, One More Level, czy Vile Monarch.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 zyskuje w środę rano 0,4%. PGNiG liderem wzrostów (+3,3%)
Następny artykułKurs dolara znowu czeka na Powella, a inwestorzy boją się lockdownu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here