Naga MarketsCreepy Jar [CRJ], Famur [FMF] – Gorące spółki dniaProducent gier Creepy Jar pokazał na odbywających się w trybie online, targach Gamescom, trailer najnowszego dodatku do swojego największego hitu czyli gry „Green Hell”. Dodatek o nazwie „The Spirits of Amazonia” wzbudził spore zainteresowanie, tym bardziej, że rozmachem przerasta nawet wprowadzony wcześniej tryb multiplayer. Rozszerzenie wprowadza szereg nowości, w tym możliwość interakcji z wrogimi dotychczas tubylcami oraz nowe lokacje, które mogą zwiedzić gracze.

  • Creepy Jar rozbudowuje swój kultowy tytuł
  • Famur zaskoczył wynikami, jednak branża węglowa nadal z mieszanymi perspektywami

Ze względu na wielkość i ambicję projektu, The Spirits of Amazonia zostało podzielone na części. Termin premiery pierwszej transzy nowości poznamy niedługo. Warto także dodać, że podstawowa wersja gry pojawi się niebawem na platformie Nintendo Switch. Trwają także prace nad wersjami na PS oraz Xbox.

Duży dodatek do “Green Hell” podtrzyma trend wzrostowy?

Studio poinformowało także, że pracuje też nad nowym projektem z gatunku sci-fi base-building simulation, nazwanym roboczo Chimera. Na wykresie okres wakacyjny przebiega pod znakiem dość płaskiej korekty. Kluczowe wsparcie mamy w rejonie 1000 zł, aczkolwiek wydaje się, że bliskość nadchodzących premier, szczególnie rozbudowanego dodatku, mogą znacznie pomóc notowaniom.

creepy jar


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Famur poniżej poziomu 2 zł

Podczas poniedziałkowej sesji wynikami za drugi kwartał pozytywnie zaskoczył producent maszyn górniczych Famur. Notowania spółki ostatnio mocno spadły i na tle historycznym są już na naprawdę niskich poziomach.

Winna jest chyba ogólna niechęć inwestorów do wszystkiego co ma jakiś związek z węglem. Same wyniki były wyższe od oczekiwań. Zysk wyniósł 31 mln zł (choć przed rokiem było to aż 219 mln zł). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 223 mln zł wobec 524 mln zł rok wcześniej. Powodem spadku wyników była oczywiście pandemia i wstrzymywanie wydobycia, gównie na rynku krajowym. Podobnie wyglądają wyniki za całe półrocze.

Tu mamy 83 mln zł skonsolidowanego zysku netto (284 mln zł zysku przed rokiem) przy przychodach wielkości 567 mln zł w porównaniu z 994 mln zł rok wcześniej. Spółka podała w komunikacie, że spodziewa się, że popyt na jej produkty będzie na niższym poziomie w najbliższym czasie, choćby z uwagi na trudną sytuację górnictwa.

famur

Zdaniem prezesa, spółka zacznie dostosowywać swoją działalność do zmieniających się warunków i w związku z tym niewykluczone są akwizycje, także w perspektywicznych branżach poza górnictwem. Obecnie wydaje się, że kluczową kwestią dla notowań może być polityka i planowana reorganizacja Polskiej Grupy Górniczej. Na wykresie ważnym poziomem są okolice 2 zł i niebawem może pojawić się próba powrotu ponad ten opór.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here