Naga MarketscreditsuisseTo przełomowy dzień – szczególnie dla Credit Suisse. Bank w swojej najnowszej rekomendacji walutowej przyznaje się do zmiany długoterminowego nastawienia do USD na niedźwiedzi. To pierwszy raz od połowy 2014 roku. Czy wielka hossa dolarowa na prawdę się kończy?


Wygląda na to że tak – przekonują analitycy Credit Suisse. Awersja do ryzyka z dnia na dzień rośnie, gdy S&P500 zniżkuje coraz bardziej a to sprzyja walutom postrzeganym jako względnie bezpieczne przystanie czyli EUR oraz JPY.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze do niedawna bank rekomendował długie pozycje na USD – pisaliśmy o tym pod koniec stycznia. Jednak większość z zawartych przez Credit Suisse pozycji na parach dolarowych zakończyła się stratą. Teraz przyznajemy się do błędnego spojrzenia na rynek i robimy coś, czego nie robiliśmy od lata 2014 roku – rekomendujemy krótką sprzedaż USD – czytamy w dzisiejszej rekomendacji banku.

Analitycy Credit Suisse byczo nastawieni są do EUR oraz JPY względem USD i w horyzoncie do trzech miesięcy prognozują wzrosty. Wszystko z powodu amerykańskiej polityki monetarnej, która zdaniem analityków banku wisi na cienkim sznurku – to znaczy, Fed zmierza do dalszych podwyżek pomimo ewidentnego spowolnienia zarówno w Stanach jak i na świecie.

USD/JPY już dawno przebiło zarówno linię trendu wzrostowego jak i ważne wsparcie w okolicy 116,00. Credit Suisse zmienia w końcu nastawienie na niedźwiedzie.
USD/JPY już dawno przebiło zarówno linię trendu wzrostowego jak i ważne wsparcie w okolicy 116,00. Credit Suisse zmienia w końcu nastawienie na niedźwiedzie. Czerwonymi liniami zaznaczono potencjalne wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Panie Adamie
    Dobrze ze dostrzega Pan ten problem.Ropa ma przed sobą wzrosty na 42 złoto spadki na 1035 .Pytanie jest takie co spowoduje jednoczesne olbrzymie wzrosty ropy i złota z tych poziomów?jest to odpowiedz na zakonczenie kryzysu gospodarczego dla Europy i odpowiedz ta nie znajduje sie na kontynencie Europejskim a na Półwyspie Arabskim i nie chodzi tu o jakis konflikt swiatowy proszę sprubowac przeanalizowac taki scenariusz i odpowiedziec sobie wtedy kiedy i dlaczego kryzys europejski się skonczy ciekawy byłbym Pana opinii
    Z pow

  2. Zgadzam się z Panem – sektor bankowy, zwłaszcza ten europejski szczególnie mocno narażony jest na obserwowane na kontynencie spowolnienie gospodarcze.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here