Naga MarketscreditsuisseAnalitycy Credit Suisse w ostatnim czasie uaktywnili się z swoimi propozycjami transakcji. Poznaliśmy pogląd banku na takie pary jak USD/CHF czy GBP/USD. Dziś przyszedł czas na propozycję krótkich pozycji na USD/JPY. Jak tłumaczą swoje nastawienie analitycy Credit Suisse?


Od kilku dni USD/JPY oscyluje wokół 109,00 – poziomu pomiędzy dwoma ważnymi zniesieniami Fibonacciego. Te ważniejsze, 61,8 ogranicza dalsze wzrosty pary, natomiast poziom 50% skutecznie powstrzymuje niedźwiedzie przed zbyt głębokimi spadkami. Dlaczego zatem warto sprzedawać USD/JPY?

Te artykuły również Cię zainteresują
Handluj walutami razem z FxPro – sprawdź dostępne narzędzia

Konsolidacje mają to do siebie, że zwykle następuje po nich większy ruch. Wymiana zleceń pomiędzy popytem i podażą pozwala na stworzenie nowych sił kupujących i sprzedających. Nasze prognozy dopuszczają głębszy test okolic 109.90, w pobliże 55 dniowej średniej ruchomej. Koniec końców jednak para powinna nadal zniżkować.

USDJPYH4
USD/JPY konsoliduje, ale analitycy Credit Suisse są przekonani – para będzie spadać.

Wsparcie pojawia się niemal natychmiast – strefa 107,90/60 to pierwsze miejsce realizowania zysków przez sprzedających. Jeśli ich liczba nadal będzie odpowiednia – nie widzimy przeszkód dla USD/JPY do dalszych spadków, nawet poniżej ostatnich dołków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDCAD – to tylko korekta
Następny artykułGBPUSD – na linii trendu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here