Naga MarketsAnalitycy Credit Suisse dołączają do swoich kolegów z Citi i rekomendują długie pozycje na USD/JPY. Jen, zdaniem banku, ma paść ofiarą rosnącego apetytu na ryzyko wśród uczestników rynku.


USD/JPY od kilkudziesięciu dni znajduje się w korekcie trendu wzrostowego jakiego byliśmy świadkami w ostatnich miesiącach minionego roku. Byki próbowały doprowadzić do kontynuacji wzrostów już przed kilkoma dniami, jednak zdaniem analityków Credit Suisse zabrakło wówczas odpowiedniej werwy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie rynek powinien być już gotowy do wzrostów. Ryzyko spadków i przetestowania zniesienia 38,2 ostatniego impulsu wzrostowego nadal jest co prawda spore, jednak rozpoznawalna formacja podwójnego dna może być zakończeniem trwającej korekty – przekonują analitycy. Rekomendują oni zatem ostrożne budowanie długich pozycji, zaczynając od kupna USD/JPY z okolic 113,13. Pierwsze longi powinny zostać zabezpieczone poniżej 111,99 – poziom docelowy wzrostów to 118,60. Po drodze, silniejsze opory leżą w okolicy 114,06, następnie 114,53/76, 115,45/61 oraz 117,53.

EUR/JPY

Para wyraźnie zawróciła podczas poniedziałkowej sesji jednak nie zmienia to naszych dotychczasowych prognoz dla EUR/JPY – stwierdza Credit Suisse. Wsparciem dla byków będzie średnia ruchoma z ostatnich 55 okresów znajdująca się obecnie w rejonie 120,90. Wybicie powyżej 122,14/15 umożliwi kupującym retest zeszłotygodniowego maksimum na 122,98.

To nie wszystkie pozycje w portfelu Credit Suisse – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Byki będą musiały się jednak postarać by pokonać i ten opór – uważają analitycy. Ostatecznym oporem i prawdopodobnym końcem wzrostów ma być grudniowy szczyt na 124.10. Po teście tego poziomu oczekiwalibyśmy zdrowej korekty i nabrania sił przed atakiem na okolice 125,00 – ocenia Credit Suisse.

Średnia pozostaje ruchomym wsparciem w okolicy którego zamierzamy powiększać naszą pozycję. Zalecamy kupno EUR/JPY w rejonie 121,45, stop loss poniżej 120,62, take profit na 123,60.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here