Naga MarketsDzisiejsza konferencja prasowa Mario Draghiego może nieść ze sobą pewną dozę zmienności. Choć większość rynku oczekuje, że dzisiejsza decyzja monetarna, a także wspomniana konferencja prezesa EBC zaliczać się będzie do tak zwanych non event to analitycy Credit Suisse liczą na pojawienie się okazji zakupowej na jednym z popularnych crossów.


Dzięki subskrypcji usługi FxWatcher codziennie dostaję podsumowanie planów tradingowych dużych graczy. Do grupy tej zalicza się również Credit Suisse, który w swojej dzisiejszej publikacji faworyzuje długie pozycje na EURGBP.

Powodów takiego nastawienia jest kilka, lecz są one już dobrze znane wszystkim śledzącym publikacje pojawiające się w dziale Pozycje dużych graczy. Przede wszystkim dane makroekonomiczne spływające ze strefy euro powodują większy optymizm rynku. Wszyscy liczą, że Mario Draghi poruszy dziś temat ewentualnego zwijania QE i przyszłych decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych, lecz analitycy Credit Suisse twierdzą, że prawdopodobieństwo tak jastrzębich komentarzy z ust prezesa EBC jest małe.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Po drugie – Brexit. To Wielka Brytania stoi na przegranej pozycji jeśli chodzi o secesję i w długim terminie opuszczenie struktur unijnych odbije się na gospodarce Wysp.

Domknięcie niedawnej luki ma stanowić według analityków Credit Suisse dobrą okazję do wejścia w długie pozycje na EURGBP

Po trzecie – technika. Już w środę obserwowaliśmy tendencję rynku do powrotu w rejony poziomu 0,8400. Dzisiejsza sesja wydaje się potwierdzać wczorajszy ruch, lecz należy mieć na uwadze wspomniane już wydarzenia makroekonomiczne. Powrót powyżej 0,8515 powinien oznaczać dalsze wzrosty EURGBP, przynajmniej do oporu 0,8552/60 lub wyżej. Scenariuszem bazowym analityków Credit Suisse jest jednak powró EURGBP w rejon 0,8400 i dopiero po teście tej bazy kontynuowanie wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here