Naga MarketsCredit Suisse był jednym z dwóch banków, któremu jeszcze przed Świętami udało się wynegocjować nową ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości w związku z nieprawidłowościami sięgającymi jeszcze czasów sprzed kryzysu finansowego z 2008 roku. Choć mogłoby się wydawać, że akcjonariusze teraz będą mogli odetchnąć z ulgą, to notowania Banku zaczęły coraz mocniej spadać.


Ugoda dotyczy kwestii związanych z emisją oraz handlem instrumentami pochodnymi tworzonymi na bazie paczek kredytów hipotecznych, które były jednymi z głównych przyczyn wybuchu kryzysu finansowego z 2008 roku. Według niej Credit Suisse ma zapłacić 5,28 mld dolarów – kwota jest nieco wyższa od oczekiwań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej jednak nie powinna ona wywołać większych problemów z zachowaniem odpowiednich wymogów kapitałowych – Bank ma zapłacić w gotówce mniej niż 3 mld USD, a według wielu szacunków dopiero przekroczenie tego poziomu byłoby krytyczne dla dalszego rozwoju sytuacji. Warto jednak pamiętać, że Credit Suisse jest w trakcie dużej restrukturyzacji i kara nadal może przeszkodzić w realizacji planów naprawczych.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

sl39b6uoby8axptqacbh_1483086638178_cs

Od załamania, które miało miejsce po czerwcowym referendum ws. Brexitu, notowania Credit Suisse poruszają się w obrębie kanału wzrostowego. Jednak dopiero w grudniu udało się im osiągnąć tegoroczne szczyty wypadające w okolicy poziomu 16 CHF. Wynik testu tego oporu wypadł po myśli podaży i obecnie notowania Banku zmierzają w kierunku dolnego ograniczenia kanału. Na ten moment wynik testu tego wsparcia wydaje się kluczowy dla dalszych perspektyw – przejęcie inicjatywy przez byki powinno doprowadzić do re-testu strefy oporu wypadającej przy 116 CHF. W przeciwnym przypadku otworzy się droga na ruch w kierunku wsparcia wypadającego przy 12,50 CHF – ta strefa była kilkukrotnie respektowana w przeciągu bieżącego roku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here