Naga Markets


Lehman Brothers Holding zakończył spór o 1,2 miliarda dolarów z Credit Suisse, kończąc tym samym jedną z ostatnich bitew sądowych z udziałem upadłego banku inwestycyjnego, po blisko dziesięciu latach.


Credit Suisse zażądał 1,2 mld dolarów za wcześniejsze rozwiązanie tysięcy kontraktów na instrumenty pochodne po bankructwie w 2008 roku. Zgodnie z wyrokiem wierzyciele odzyskają 380 mln dolarów od spółek zależnych i 363 mln od głównej spółki Lehman Brothers.

Wierzyciele jednostki finansowej otrzymali jak dotąd 39 centów za dolara, natomiast w przypadku oddziału surowcowego firmy 80 centów. Dla porównania, wierzyciele jednostki dominującej po tym jak plan likwidacyjny wszedł w życie w 2012 roku odzyskali 21 centów, tylko niewielkie grono odzyskało w całości wkład. Od 2008 roku wypłacono już ponad 125 miliardów dolarów.

Stwierdzono, że Credit Suisse sztucznie zawyżył swoje straty o miliard dolarów aby skorzystać z upadku Lehmana kosztem innych wierzycieli. Ugoda obcinająca ok 3/4 roszczeń wg prawników Lehmana jest rozsądna, biorąc pod uwagę możliwość przedłużających się apelacji.

Według dokumentów sądowych, w chwili upadku Lehmann był stroną lub gwarantował ponad 10 tysięcy kontraktów instrumentów pochodnych, co oznacza ponad 1,7 mln transakcji. Do bankructwa doszło we wrześniu 2008 roku, wówczas był to czwarty co do wielkości bank inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych. Działalność brokerska została dosyć szybko sprzedana do Barclays.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 14.06.2018
Następny artykułDane USA: Sprzedaż detaliczna pozytywnie zaskakuje inwestorów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here