Naga MarketscreditsuisseDziś w kalendarzu makroekonomicznym widnieje znacznie więcej publikacji niż wczoraj – na najważniejsze (amerykańskie CPI) wciąż jednak czekamy. Mimo wszystko, analitycy Credit Suisse przekonują, że EUR/USD znalazło się już na wystarczająco atrakcyjnych poziomach by ponownie zainteresować się krótką sprzedażą tej pary.


EUR/USD dotarło w końcu do okolic lipcowych dołków i umiejscowionej tam silnej strefy popytowej. Wydaje się, że poziom 1,0952, czyli zniesienie 61,8 ruchu wzrostowego na przestrzeni grudnia 2015 i maja 2016 będzie poziomem kluczowym jeśli chodzi o przyszły kierunek zmian na EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chętnie ujrzelibyśmy ponowny test tych okolic – zwierzają się analitycy Credit Suisse i prognozują od razu ponowną reakcję byków w tym miejscu. Powtórna korekta wzrostowa powinna jednak być znacznie słabsza. Uzasadniają to nie tylko fundamenty, które faworyzują dolara wobec euro, ale i sytuacja techniczna na wykresie. Wybiliśmy niedawno dużą formację trójkąta – przypomina Credit Suisse.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!

Poziomów oporu można wyznaczyć kilka – pierwszym są okolice 1,1028, następnie 1,1058/68. Gdyby cena zdołała jednak przebić obie te strefy, ostatecznym oporem będzie pokonane dolne ograniczenie trójkąta. W związku z dzisiejszymi danymi ze Stanów EUR/USD nie musi wcale dziś zakończyć sesji pod kreską. Niemniej jednak sprzedaż z okolic 1,1028 zabezpieczona powyżej 1,1152 z szansą na powtórny retest okolic 1,0950 daje nadzieję na zrealizowanie w najbliższych dniach transakcji o ciekawym stosunku zysku do ryzyka.

Czy nie za późno? Analitycy Credit Suisse rekomendują sprzedaż EUR/USD z okolic 1,1028
Czy nie za późno? Analitycy Credit Suisse rekomendują sprzedaż EUR/USD z okolic 1,1028Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here