Naga MarketscreditsuisseFunt powraca w rejony niedawnych szczytów, lecz analitycy Credit Suisse łaskawszym okiem spoglądają w kierunku dwóch innych par walutowych. To USD/JPY oraz USD/CHF są przedmiotem dzisiejszej publikacji Credit Suisse i to te pary, zdaniem analityków oferują ciekawe okazje inwestycyjne.


Zacząć należy od najwyraźniejszej rekomendacji dzisiejszego dnia, czyli długich pozycji na USD/CHF. Para miała wyraźne problemy z utrzymaniem się powyżej średniej z ostatnich trzynastu sesji i stała się obiektem wzmożonej aktywności ze strony sprzedających w minionych dniach – zauważają analitycy.

Zniesienie 38,2 byczego rajdu z przełomu listopada i grudnia zeszłego roku znajduje się w okolicy 1,0041, tworząc tym samym swoistą linię szyi dostrzegalną na wykresie. Grudniowy dołek na 1,002 jest ostatnim silniejszym wsparciem powyżej poziomu 1,0000.

Wątek w którym testuję bankowe rekomendacje można znaleźć na forum Comparic
Wątek w którym testuję bankowe rekomendacje można znaleźć na forum Comparic

Mimo wszystko, USD/CHF umożliwia zajęcie długich pozycji z atrakcyjnym stosunkiem potencjalnego zysku do ponoszonego ryzyka. W krótkim terminie opór sprzedających przesunie się w rejon 1,0123/37 i będzie jedynie słabnąć powyżej 1,0160 – prognozuje bank. Credit Suisse rekomenduje spekulacyjne kupno pary z obecnych poziomów. Pozycja powinna być zabezpieczona poniżej 1,002 zaś poziom take profit znaleźć się na 1,0330.

USD/JPY

Mniej oczywistą wydaje się rekomendacja traktująca o USD/JPY. Para pozostaje pod presją sprzedających, a wyprzedaż zepchnęła kurs w pobliże średniej z 55 ostatnich sesji. Przebicie grudniowego dołka na 112,88 wydaje sie być kwestią czasu, ale zamierzamy poczekać z krótką sprzedażą USD/JPY – przekonują analitycy Credit Suisse.

To nie wszystkie pomysły na najbliższe sesje analityków Credit Suisse – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Podobnie jak w przypadku USD/CHF, również i USD/JPY oferuje ciekawy stosunek zysku do ryzyka. Długoterminowym celem dla kupujących powinien być poziom 118,60. Jednak w terminie kilku następnych dni poziomem oporu pozostanie w pierwszej kolejności 113,83, następnie 114,28/38 a powyżej – 115,45.

usdjpydailyBank rekomenduje ostrożne kupno USD/JPY z okolic 113,13, zabezpieczone poniżej 111,99 z take profit na poziomie 118,60.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here