Naga Marketscredit_suisseJapoński zespół analityków Credit Suisse sceptycznie podchodzi do zaplanowanego już na piątek (29 lipca) posiedzenia Banku Japonii. Ich zdaniem poszerzanie obecnych narzędzi mija się z celem i nie pomoże lokalnej gospodarce.


Co zamiast tego?

Ich zdaniem alternatywą jest zaprezentowanie nowych, średnioterminowych rozwiązań monetarnych oraz fiskalnych. Wiąże się to jednak z pewnymi komplikacjami i może zmusić rynek do oczekiwania na zdecydowane działanie jeszcze kilka długich miesięcy.

Analitykom CS chodzi przede wszystkim o ustalenie wieloletnich celów dla japońskich obligacji rządowych (JGB), utworzenie bardziej elastycznych i agresywniejszych celów inflacyjnych oraz zgodę ze strony BoJ na rolowanie wygasających JGB.

Jak na posiedzenie będzie reagował więc USD/JPY?

CS twierdzi, że byki uzyskają powody do niezadowolenia i para może silniej się osuwać. Dopiero zaprezentowanie propozycji rewolucyjnych zmian odwróci sytuację, umacniając dolara w stosunku do jena.

UOB, który cytowaliśmy we wcześniejszym artykule, jest natomiast przekonany, że USD/JPY powinien przesuwać się w trendzie bocznym.

USD/JPY D1 w dół po FOMC i w związku ze spadkiem oczekiwań co do japońskiego luzowania. Nadal są one jednak wysokie i wynoszą ponad 75%!
USD/JPY D1 w dół po FOMC i w związku ze spadkiem oczekiwań co do japońskiego luzowania. Nadal są one jednak wysokie i wynoszą ponad 75%!

Jak na razie agencja prasowa Reutera raportuje jednak, że po wczorajszym posiedzeniu FOMC – o którym szerzej pisaliśmy tutaj oraz tutaj – oraz w obliczu spadków oczekiwań co do luzowania w wykonaniu BoJ w tym tygodniu, USD/JPY traci w czwartek. Jeżeli wierzyć Credit Suisse, podobne ruchy powinniśmy obserwować również jutro. Ich zdaniem w ujęciu 3 miesięcy para osunie się do 100.00, a w przeciągu roku do 95.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUOB: AUD/USD, NZD/USD oraz USD/JPY w konsolidacjach
Następny artykułCena srebra za gram na największych giełdach
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here