Naga MarketscreditsuisseZa spadkami na parze EURGBP według analityków Credit Suisse ma przemawiać bardziej gołębia najbliższa konferencja EBC, która ma przygotować grunt pod dalsze luzowanie. Historia pokazuje iż w w ostatnich miesiącach w momentach większych i szybszych wzostów w obecne okolice poziomu kursu EURUSD Mario Draghi występował z silniejszym komentarzem. Dodatkowo CS oczekuje iż większość danych makroekonomicznych ze strefy euro w najbliższym czasie powinna być gorsza od oczekiwań, głównym czynnikiem wpływającym na taki scenariusz ma być obecna sytuacja w VW, którego gorsze wyniki przełożą się na sektor przemysłowy w Niemczech.

Z drugiej strony w przypadku Wielkiej Brytaniu analitcy Credit Suisse są bardziej optymistycznie nastawieni do najbliższych publikacji danych gospodarczych (oczekują silnego odbicia w sprzedaży detalicznej).

Ze strony analizy technicznej byki na początku poprzedniego tygodnia testowały opór na poziomie 0.7500, poziom ten nie został pokonany, a druga połowa tygodnia przebiegała pod dyktando niedźwiedzi, którzy również dzisiaj miały przewagę czego owocem jest przebicie linii wsparcia trendu wzostowego trwającego od początku września. Te dwie sytuacje zwiększają prawdopodobieństwo spadków na tej parze w najbliższych tygodniach.

EURGBP_20151019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here