Naga MarketsBank inwestycyjny Credit Suisse chce transferować około 50 stanowisk z Londynu do Madrytu w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Brexitem, poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy instytucji. Celem takich działań jest utrzymanie płynności operacji w Unii Europejskiej w przyszłym roku i kolejnych latach, gdy UK opuści zjednoczony blok.


Transfer zatrudnienia, Londyn nadal z wiodącą rolą

Szwajcarski bank jest w trakcie powiadamiania pracowników z siedzibą w Londynie o zmianach, które będą miały wpływ na jego główne działy, a mianowicie bankowość inwestycyjną, zarządzanie majątkiem i zarządzanie aktywami.

Te artykuły również Cię zainteresują
(Sprawdź również wyniki finansowe innego szwajcarskiego banku opublikowane dzisiejszego poranka)

Credit Suisse, który zatrudnia około 5500 osób w Londynie, po przeprowadzce zwiększy zatrudnienie w Madrycie do prawie 300 osób, podczas gdy stolica Hiszpanii będzie również służyć jako centrum w Ameryce Południowej, gdzie bank chce rozszerzyć swoją sieć klientów.

Wiadomość, o której po raz pierwszy doniósł hiszpański dziennik Vozpopuli, pojawia się jako znak powolnego postępu w negocjacjach z Brukselą, których tempo wzbudza obawy przed tak zwanym “twardym Brexitem”, który mógłby spowodować poważne zakłócenia w funkcjonowaniu światowych banków, które prowadzą swoje europejskiej operacje z Wielkiej Brytanii

W związku z koniecznością dogadania do października stosunków handlowych między Wielką Brytanią a UE banki tracą nadzieję, że będą w stanie zachować “paszport” dostępu do rynków finansowych UE i przystąpią do wdrażania planów awaryjnych, głównie wielokrotnie wspominanych przenosin do Europy kontynentalnej.

Frankfurt, Paryż, Madyr, Milan i… Warszawa

Duże instytucje finansowe, w tym Barclays, Goldman Sachs oraz JPMorgan szukają miejsc, w których mogłyby założyć swoje nowe biura, część rozpoczęła już powolne transfery pracowników.

Na liście miast, którymi zainteresowane są „duże ryby” znalazła się również Warszawa – dająca dostęp do wykwalifikowanej kadry, dobrej infrastruktury i bardzo atrakcyjnych kosztów zatrudnienia w porównaniu z Europą Zachodnią.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/CAD – rozstrzygnięcie w czwartek
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: CI Games – będzie kolejne odbicie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here