Naga MarketsDziś na mojej skrzynce pocztowej (dzięki usłudze FxWatcher) pojawił się ciekawy komentarz walutowy analityków Credit Suisse. Ciekawy o tyle, gdyż o parze AUD/USD pisałem już wczoraj. Jak obecną sytuację na popularnym aussie ocenia bank?


Dane dotyczące zmiany poziomu cen nieruchomości mieszkalnych w Australii za czwarty kwartał minionego roku pozytywnie zaskoczyły rynki i podkopały opinię RBA dotyczącą rosnącego ryzyka związanego z krajowym rynkiem nieruchomości. Dobre dane powodują, że cięcia stóp procentowych w najbliższej przyszłości są raczej mało prawdopodobne – przekonują analitycy Credit Suisse.

Niemniej jednak, wzrost poziomu zadłużenia gospodarstw domowych oraz słaba presja wzrostu wynagrodzeń są dość znaczącymi czynnikami ryzyka dla popytu wewnętrznego Australii. Mamy więc do czynienia z sytuacją w której dalsze luzowanie polityki monetarnej RBA nie jest już potrzebne, natomiast jest jeszcze zbyt wcześnie by myśleć o jej zaostrzeniu. Można więc podejrzewać, że jak na razie Reserve Bank of Australia pozostanie z boku i będzie jedynie monitorować sytuację gospodarczą państwa – czytamy w dzisiejszej publikacji banku.

Podczas gdy podwyżka stóp procentowych o dziesięć punktów bazowych w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy wciąż jest w cenie, analitycy Credit Suisse wierzą, że w najbliższych tygodniach AUD powinno pozostać pod wpływem podaży.

Analitycy Credit Suisse będą poszukiwali okazji kupna w rejonie 0,7685/65

Spoglądając na wykres pary należy stwierdzić, że znajduje się ona w ciekawym miejscu. Wczoraj kupujący starali się sforsować kluczowy poziom oporu w rejonie 0,7743 jednak jak dotąd – nie udało się im. Potwierdzone przebicie tego poziomu powinno skutkować testem szczytu z listopada 2016 roku (okolice 0,7779) a następnie dużo silniejszego poziomu oporu w rejonie 0,7835/50. W tej strefie znajduje się nie tylko maksimum minionego roku ale również zniesienie 38,2% całości ruchu spadkowego lat 2014-2016.


Wszystkie pozycje w portfelu Pozycji Dużych Graczy zawierane są na rachunkach STO. Sprawdź konkurencyjne warunki cenowe brokera lub załóż darmowy rachunek demo >>>


Najbliższym poziomem większej aktywności byków są okolice 0,7685, następnie – 0,7663. Poniżej, ostateczną linią obrony kupujących będzie poziom średniej 21-okresowej, która znajduje się obecnie w okolicy 0,7637/33.

Strategia Credit Suisse: Bez pozycji. Czekając na rozwój wypadków faworyzujemy długie pozycje z okolic 0,7685/65. Poziom SL ewentualnych pozycji poniżej 0,7650. Poziom docelowy wzrostów 0,7830.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD testuje kluczowy opór
Następny artykułTJS zaprasza na trading charytatywny w trakcie FxCuffs 2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here