Naga MarketsCredit Suisse będący drugim pod względem wielkości bankiem szwajcarskim, ustępując miejsca tylko UBS został oskarżony przez unijne organy antymonopolowe o fałszowanie kursów walut, co oznacza, że pięcioletnie dochodzenie w UE może zakończyć się w nadchodzących miesiącach.


Credit Suisse przyznał w swoim sprawozdaniu kwartalnym, że 26 lipca otrzymał od Komisji Europejskiej powiadomienie, w którym stwierdza się, że “w związku ze swoją działalnością w zakresie obrotu dewizowego dopuścił się praktyk antykonkurencyjnych”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Organy egzekwujące prawo w UE zazwyczaj ustalają opłaty za nielegalne działania prowadzone przez przedsiębiorstwa przed nałożeniem grzywien, które mogą osiągnąć 10% ich całkowitego obrotu.

To nie jedyny taki przypadek

Jak donosi agencja prasowa Reuters, wiele banków jest w trakcie dochodzenia w sprawie podejrzenia manipulowania kursami walutowymi, a kilka gotowych jest przyznać się do popełnienia przestępstwa w zamian za zmniejszenie grzywien. Niestety, na tym etapie nie ujawniono, o których konkretnie przedsiębiorstwach jest mowa.

W ubiegłorocznym raporcie regulacyjnym HSBC oświadczył, że jest w trakcie dochodzenia prowadzonego przez UE w związku z jego działalnością dewizową.

Zobacz także: HSBC zapłaci $101 mln w sprawie manipulacji na rynku FX

BNP Paribas otrzymał również kwestionariusz od Komisji w sprawie ewentualnej zmowy między instytucjami finansowymi w celu manipulacji niektórymi referencyjnymi kursami walutowymi.

Inne banki potwierdziły dochodzenia prowadzone przez różne agencje ds. konkurencji, lecz mimo to, nie podano ich nazw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek kryptowalut w Polsce: nawet 180 mln zł obrotu dziennie
Następny artykułInwestorzy uciekają od Facebooka i Netflixa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here