Naga MarketsCredit Suisse o perspektywach dla funta. Para EUR/GBP raczej nie spadnie do 0,83Analitycy Credit Suisse przyjrzeli się perspektywom funta szterlinga i uważają, że zmienność tej waluty może wzrosnąć. Zależnie od warunków rynkowych, możemy oczekiwać dużych ruchów w górę lub w dół. Ryzyko spadków przynoszą niedźwiedzie, które ostatnio były nieco stłumione.

Scenariusze dla funta od Credit Suisse

Istotny dla funta szterlinga będzie rozwój wydarzeń w kwestii kosztów zatrudnienia i energii. Chociaż na razie bankowi analitycy nie zauważają wzrostu zmienności funta, widzą możliwość dużego ruchu na GBP.— GBP wyróżnia się wśród tłumu jako waluta z realnymi powodami, by poruszać się z hukiem – sugeruje Credit Suisse.

Pozytywny dla funta scenariusz opiera się na silnym rynku pracy i zdolności do przyjmowania pracowników, którzy kończą program urlopowy. Jeśli rynek pracy pozostanie silny, oczekiwania na zacieśnienie polityki pieniężnej Banku Anglii (BoE) będą prawdopodobnie uzasadnione.

— Jeżeli perspektywa zatrudnienia się nie pogorszy przez zakończenie programu urlopowego, to rynek prawdopodobnie słusznie wycenia dużą szansę na podwyżkę stóp BoE o 15 pb już w I kwartale 2022 r., a jeszcze jedna podwyżka o 25 pb jest wyceniana przez III kwartał 2022 r – wskazują analitycy.

Z drugiej strony,  utrzymujące się trudności po stronie podaży mogą mieć poważny wpływ na osłabienie gospodarki Wielkiej Brytanii.

— Wielka Brytania może przypłacić słabszym wzrostem gospodarczym za wysokie koszty produkcji i zakłócenia w łańcuchu dostaw, zwłaszcza że wczesne sygnały nie wydają się pozytywne pod względem kroków podjętych w celu ich złagodzenia – uważa CS.

fpmarkets

Chociaż Credit Suisse nie przyjmuje bardzo niedźwiedziego stanowiska względem funta, to przyznaje, że argumenty za silnymi zyskami brytyjskiej waluty osłabły.

invest

Sprawdź kurs euro do funta (EUR/GBP) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

— Zdajemy sobie sprawę, że GBP potrzebuje teraz solidnej premii za ryzyko i zrezygnowaliśmy z oczekiwań w trzecim kwartale na ruch pary walutowej EUR/GBP do poziomu 0,8300 – wskazują ekonomiści Credit Suisse.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here