Naga MarketscreditsuisseMiniony tydzień nie był najlepszym czasem dla Credit Suisse. Analitycy banku nie tracą jednak werwy i dochodzą do wniosku, że można jeszcze zainteresować się krótkimi pozycjami na jenie. Dzięki usłudze FxWatcher znamy dokładne umiejscowienie najnowszych zleceń oczekujących banku.


USD/JPY

Nasze wcześniejsze prognozy spełniły się i para wyraźnie utraciła wzrostowe momentum w rejonie 115,60/116,15 rozpoczynając prawdopodobnie okres korekty na wykresie – rozpoczynają analizę USD/JPY analitycy Credit Suisse. Faktycznie, para na wykresie dziennym utworzyła charakterystyczną, czarną świecę, którą niektórzy mogą nazwać pinbarem.

Para przetestowała również zniesienie 61,8 ruchu spadkowego rozpoczętego w maju zeszłego roku i trwającego aż do czerwca 2016. Rejony silniejszego wsparcia zostały wyznaczone przez Credit Suisse w strefie 114,62/57, a następnie tuż nad 114,29.

usdjpyh4Bank jak na razie nie zamierza wchodzić w długie pozycje, choć zarówno czynniki makroekonomiczne jak i techniczne (ułożenie średnich) przemawiają za takim posunięciem. Credit Suisse zaleca cierpliwość i kupno USD/JPY dopiero w okolicy 113,45. Zlecenie oczekujące zabezpieczone jest poniżej 112,88, poziom docelowy wzrostów to 115,60.

Strategia Credit Suisse: Long na 113,45, stop loss poniżej 112,88, take profit na 115,60


To nie wszystkie propozycje Credit Suisse na najbliższe sesje – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i śledź pozycje dużych graczy bezpośrednio ze swojej skrzynki mailowej >>>


EUR/JPY

Drugi najpopularniejszy cross jena również utworzył silny trend wzrostowy w ostatnich tygodniach. Po krótkiej korekcie, która dotarła jedynie w pobliże średniej z 13 ostatnich dni para ponownie ruszyła w kierunku północnym. Jak na razie EUR/JPY nie pokonało poziomu ostatnich szczytów, a Credit Suisse ma nadzieję na wykorzystanie możliwych krótkoterminowych spadków crossa do zajęcia długich pozycji po znacznie bardziej atrakcyjnej cenie.

eurjpydailyWidoczne jest wsparcie w okolicy 121,92/89, jednak znacznie więcej kupujący znajduje się tuż pod 121,43 – przekonuje bank. Poziomem, który należy traktować jako graniczny dla utrzymania obecnej tendencji wzrostowej jest 120,92.

Strategia Credit Suisse: Long na 121,60, stop loss poniżej 120,90, take profit na 124,18.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Creditt Suisse w ogole jest marna firma i osobiście radz e w ogole nie zwracać uwagi na ich analizy i rekomendacje.Mowimy oczywiście nie o banku jako calosci lecz o ich części inwestycyjno-rekomendacyjnej.Tak się zlozylo,ze w banku PKO BP jeden z funduszy nazywal się wlasnie JPY.
    Uruchomiono go w roku 2006 i intensywnei naganiano nan we wszystkich oddziałach PKO BP jako ten,ktory da wspaniale zyski.naganiano emerytow ,rencistów szczególnie ,bo taka była klientela tego banku i wciąż glownie ejst.
    Po wielu latch stalych spadkow okazało się ,ze to był najgorszy chyba z ewszystkich funduszy na polskim rynku.JPY inaczej fundusza małych spolek japońskich.jak się oakzalo,PKO BP zlecilo nadzor i inwestwoanie wlasnei Credit Suisse ,który to bank bral z ato duza prowizje,dodatkowo zmniejszając zyski ludzi.Zeby było smiesznej,Credit Suisse sam nie robil NIC,bazujac na smeisznych (mam je gdzies jeszcze) raportach,jednostronicowych larteczkach pewnego Japonczyka,pana T. ,który takz ebral z ato wielka pensje.Gdy anstala zmiana i pojaiwl się mister jagiello,ludzi z JPY rozpędzono i zerwano wspolprace z C.Suisse.Pewnego dnia ,bez wiedzy klientów ,zmieniono nazwe na Fundusz Akcji Azji i Pacyfiku a walute rozliczeniowa z jena na dolara.Efekty okazaly się niewielkie,wlasciwie żadne.Jakis czas potem,znowu bez wiedzy i zgody klientow,podzielono akcje przez 10 ,zmniejszjac tylez razy wielkość jednostki.Dzis,po 10 już latach a wiec po okresie 2 x dluzszym niż było w ulotce emisyjnej,jednostka tego funduszu zamiast nominalnych 100 zl ( 1000 zl przed podzialem ) warta jest wciąż tylko niecale 90 zl. Jeden z nielicznych funduszy,ktory nigdy nie wyszedł choćby na zero.Pamietajac jakie były stopy odsetkowe obligacji i lokat przez ten czas widzimy wyraźnie,ze klienci jzu NIGDY nie odzyskają rownowartosci wpłaconych wtedy pieniędzy,nie mowiac o tym ,ze wielu po 10 latach jzu nie zyje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here