Naga MarketsKurs euro z celem na 1,25 USD - uważa Credit Suisse. A co z funtem (GBP)?Według Credit Suisse, kurs dolara prawdopodobnie zwiększy straty w perspektywie średnioterminowej. Istnieje jednak możliwość krótkoterminowego “wytchnienia”, aby skorygować warunki wykupienia, szczególnie w stosunku do walut towarowych. Słabość USD pomoże napędzać dalsze wzrosty funta, ale kurs euro do funta również osłabi się w średnim okresie.

  • Notowania euro do dolara muszą pokonać kluczowy poziom
  • Credit Suisse utrzymuje bycze nastawienie do funta szterlinga
  • Na EUR/GBP może wystąpić korekta

EUR/USD może zyskiwać po kluczowym wybiciu 

Credit Suisse pozostaje optymistyczny w przypadku euro zakładając dalsze wzrosty kursu euro do dolara (EUR/USD).

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zakładając, że dojdzie do zamknięcia tygodnia powyżej 1,2145, a nie widzimy powodu, dla którego miałoby być inaczej, utrzymujemy naszą byczą perspektywę i oczekujemy przedłużenia rajdu wzrostowego – prognozuje Credit Suisse.

Bank spodziewa się początkowego ruchu do 1,2295, a następnie 1,2355 z ostatecznym celem na 1,2520. Kluczowe wsparcie upatruje w okolicy 1,2130. Spadek poniżej tego poziomu stanowiłby zagrożenie dla trendu wzrostowego na parze walutowej EUR/USD.

Kurs funta może osiągnąć poziom 1,50 USD

Credit Suisse pozostaje nastawiony byczo do funta szterlinga. Patrząc na kurs funta do dolara (GBP/USD), Bank widzie przestrzeń do dalszych wzrostów, zwłaszcza jeśli  zamknięcie tygodnia będzie miało miejsce ponad poziomem 1,3514.

Zwyżka może początkowo dotrzeć do obszaru przy 1,3710/20.
– Spodziewalibyśmy się, że nastąpi tu dłuższa faza konsolidacji, ale z szerszej perspektywy nadal skłaniamy się ku wzrostom ponad 1,4300. Nasz wzrostowy cel mierzony wypada na poziomie 1,49/1,51 – prognozuje CS.

EUR/GBP może skorygować ruch

Notowania pary walutowej EUR/GBP ponownie przetestowały i utrzymały wsparcie z ostatniego dołka oraz 2000-dniowej średniej na poziomie 0,8988/82. Credit Suisse nadal uważa jednak, że siła z tego miejsca jest tymczasowa.

Ogólnie rzecz biorąc, Bank oczekuje, że zyski utrzymają się w obszarze przy 0,9160, z możliwością średnioterminowych strat do strefy przy 0,8670.

fpmarkets

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here