Naga MarketscreditsuisseW dzisiejszej nocie handlowej Credit Suisse przygląda się ostatniej korekcie na dolarze amerykańskim stwierdzając, że będzie można ją idealnie wykorzystać na większości głównych par walutowych do długiego pozycjonowania USD.


W szerszej perspektywie CS zaleca korzystanie z obecnych osunięć dolara. Bank aktualizuje swoje obecne transakcje lub dokłada do kolejnych – w najbliższych tygodniach spodziewa się bowiem aktywacji byczego momentum na USD.

Jak pokazują poniższe wykresy, realny odpływ pieniędzy z Europy będzie miał miejsce głównie w związku z obligacjami i EUR zasilając ryzykowne aktywna i zagraniczne waluty. Z pewnością w nastąpi to najbliższym czasie – musimy pamiętać przecież, że zmiany strukturalne w globalnych przepływach cały czas mają miejsce.

N13

Credit Suisse jest przekonane, że szerszy trend dla EUR/USD jest dokładnie zdefiniowany. W tym samym czasie podmiot wspomina o stabilizujących się cenach ropy i ciągłej słabości na rynku miedzi. Jest to tylko jeden z sygnałów wskazujących, że dodatkowa presja spadkowa na cenach towarów nadal będzie występować. Spowoduje to osłabienie dolara kanadyjskiego oraz australijskiego.

Co do europejskich walut takich jak SEK oraz GBP, analitycy Credit Suisse pozostają sceptycznie nastawieni. Oddziałuje na nie bowiem słabe EUR, nie mówiąc już o siłach dezinflacyjnych.

Aby spojrzenie CS zostało zmodyfikowane na niedźwiedzią stronę w stosunku do dolara, FED musiałby bardzo mocno zaskoczyć – na przykład poprzez całkowite wycofanie się z propozycji normalizacji polityki i powrót do luzowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here