Naga MarketsW przygotowanej w poniedziałek rekomendacji tradingowej Credit Suisse stwierdza, że banki centralne pozbawiają obecnie rynki wyraźnego trendu na dolarze. CS przypatruje się zagadnieniu zarówno od strony Banku Rezerw Federalnych, Europejskiego Banku Centralnego, jak i Banku Japonii.

FED:

„Po pierwsze, FED może próbować brzmieć gołębio nawet podczas taperingu. Ciężar ponownej wyceny momentu podwyżki stopy funduszy federalnych spocznie najprawdopodobniej na “payrolls’ach”. Bardzo niskie zyski z krótkoterminowych amerykańskich obligacji nadal będą skłaniały zagranicznych inwestorów angażujących się w aktywa USA, aby kontynuowali zabezpieczanie podstawowej ekspozycji na rynku FX nawet jeżeli rentowność średnio- i długoterminowych bonów skarbowych pójdzie do góry.” – wyjaśnia Credit Suisse.

ECB i BoJ:

„W związku z tym, ECB i BoJ mogą mieć problemy z aktywnym obniżaniem kursów swoich walut poprzez nowe bodźce monetarne co nadal nie pozwoli dolarowi wskoczyć w wyraźny trend. Brak zdecydowanych działań ze strony Europejskiego Banku Centralnego jest tutaj ważniejszy – niezdecydowanie wpływa na dolara i jego osłabienie względem europejskiej waluty.” – komentuje CS.

Rekomendacja tradingowa:

Credit Suisse jest przekonany, że bardzo prawdopodobny jest test obszarów powyżej 1.40 na EUR/USD , jednocześnie nie wykluczamy ataku na 1.4192. USD/JPY wskazuje zdecydowanie większą wrażliwość na 10-letnie obligacje amerykańskie więc możemy spodziewać się wzrostów jeżeli payrollsy pozytywnie zaskoczą. Jednak naprawdę wyraźny i zdecydowany ruch USD/JPY w stronę poziomu 110 wymagałby dodatkowych działań ze strony BoJ. Według CS nie nastąpi to wcześniej niż w lipcu tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here