Naga MarketsCredit Suisse wybrał Frankfurt jako kluczowe centrum post-brexitowe dla swojej działalności w zakresie bankowości inwestycyjnej i rynków kapitałowych i przeniósł już kilkaset milionów dolarów aktywów na wsparcie nowego centrum.


Mniejsze ośrodki rozsiane po Europie

Manewry korporacyjne mające na celu stworzenie nowej struktury zostały ujawnione w raporcie Credit Suisse za drugi kwartał, który wyraźnie przebił oczekiwania analityków oraz ekonomistów. Szwajcarska grupa jest jednym z ostatnich dużych międzynarodowych banków, który ujawnił swoje plany dotyczące ruchów związanych z Brexit, przenosząc między innymi 50 traderów do Madrytu, jak poinformowano na początku tygodnia. Oprócz tego bank potwierdził, że otrzymała nową licencję brokerską w Paryżu.

Te artykuły również Cię zainteresują
We Frankfurcie Credit Suisse przekształca istniejący podmiot w część działu Bankowości Inwestycyjnej i Rynków Kapitałowych, który doradza spółkom w zakresie fuzji i przejęć, pozyskiwania finansowania dłużnego i kapitałowego. Źródła zaznajomione z planami instytucji twierdzą, że zmiana struktury jest “na pewno częścią strategii post-brexitowej” i ułatwi Credit Suisse prowadzenie działalności w zakresie bankowości inwestycyjnej i rynków kapitałowych nie tylko w Niemczech, ale i na terenie całej UE..

Ze sprawozdania finansowego wynika, że przeniesienie ma wpływ na około 200 mln USD aktywów netto Credit Suisse (Deutschland) Aktiengesellschaft, które zostały przeniesione z zamkniętej jednostki IBCM. Chociaż na razie nie wiadomo jak dużo osób miałoby przenieść się z Londynu do Niemiec, nieoficjalne dane mówią jednak o co najmniej 50 stanowiskach.

Credit Suisse oprócz tego przeniesie część kadry do innych centrów korporacyjnych w UE, jak również do swoich paryskich biur maklerskich, dzięki czemu liczba pracowników szwajcarskiego banku przeniesionych z serca Londynu wzrośnie do ponad 250 (z łącznej bazy 5500 zatrudnionych w Citi).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czemu jednak nie Dublin?

Credit Suisse rozważył przekształcenie swojego irlandzkiego oddziału w jeden z ośrodków post-brexitowych, ale po rozmowach z lokalnym bankiem centralnym postanowił zarzucić pomysł. Instytucja ma zamiar w dalszym ciągu prowadzić swoją działalność w zakresie handlu maklerskiego z Dublina na podstawie istniejącej licencji.

Kilka innych banków również stwierdziło, że mają trudności z uzyskaniem w Dublinie licencji umożliwiającej założenie głównego oddziału, chociaż Bank of America zdołał zdobyć takową autoryzację na bazę podmiotów handlowych i bankowych.

Obecna strategia rozwoju Credit Suisse zyskała uznanie analityków i inwestorów na początku tygodnia, w którym bank ogłosił 81-procentowy wzrost zysku przed opodatkowaniem w drugim kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here