Naga MarketscreditsuisseWydaje się, że im bliżej środowej decyzji FOMC, tym apetyt na amerykańskiego dolara jest wyższy. Analitycy Credit Suisse przekonują, że choć grudniowa podwyżka Fed jest już niemal w cenie, to EUR/USD nie gwarantuje odpowiedniego poziomu zysku do ryzyka.


Para zakończyła miniony tydzień tuż pod poziomem 1,1000, pokonując wcześniej strefę wsparcia/oporu w rejonie 1,0950. Silniejsza strefa znajduje się w okolicy 1,1036/48, tam również wypada zniesienie 38,2 ruchu spadkowego z okresu sierpień-październik. Oczekujemy, że to właśnie ta strefa powstrzyma ewentualne spekulacyjne wzrosty jakich może doświadczyć EUR/USD w kolejnych dniach. Powyżej 1,1048 opór stawiać będzie jedynie podstawa dawno przebitego trójkąta na 1,1121/30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Śledź setupy techniczne i rekomendacje walutowe największych banków na bieżąco. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Większej aktywności ze strony kupujących należy spodziewać się w rejonie 1,0946/42 jednak obecne zachowanie się ceny nie wskazuje na to, by poziomy te na dłużej powstrzymały sprzedających. Poniżej tego poziomu najbliższym wsparciem będą dopiero okolice 1,0826/22. To właśnie te rejony będą stanowić poziom take profit dla naszych zleceń oczekujących – oświadcza bank. Credit Suisse stwierdza, że obecne poziomy EUR/USD nie są już na tyle atrakcyjne, by angażować się w dalszą sprzedaż. Bank przyznaje, że posiada oczekujące zlecenia sprzedaży na poziomie 1,1014 zabezpieczone powyżej 1,1048.

eurusddailyChoć broker XM zapewnia brak świecy niedzielnej w notowaniach, to z powodu zimowej zmiany czasu, takowa pojawiła się na wykresie. Sprawdź co jeszcze wynika z różnicy czasowej pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi: Zmiana czasu w USA tydzień później. Co to znaczy dla tradera?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here