Naga MarketscreditsuisseKolejny bank postanowił podzielić się swoim typem trade of the year. Analitycy Credit Suisse przekonują, że kupno EUR/GBP może być najlepszym pomysłem na najbliższe dwanaście miesięcy.


Na wstępie należy zaznaczyć, że pomysł kupna EUR/GBP odnosi się do zakupu opcji waniliowych o z góry zaznaczonych parametrach. Jest to sposób z pewnością bardziej bezpieczny jeżeli chodzi o inwestycje długoterminowe, ponieważ opcje są instrumentem asymetrycznym. Ewentualne straty są ograniczone przez wysokość premii jaką zapłaci bank przy otwarciu pozycji, zyski z zakupionych opcji mogą być natomiast nieograniczone.

Dowiedz się jakie jeszcze instrumenty faworyzowane są przez analityków Credit Suisse – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Za długimi pozycjami na EUR/GBP przemawiają przede wszystkim czynniki geopolityczne. Możliwe uruchomienie Artykułu 50 w marcu oraz majowe wybory prezydenckie we Francji z pewnością należą do najważniejszych czynników ryzyka obu walut – przekonuje Credit Suisse. Prawdopodobnym (choć mało prawdopodobnym – zaznacza bank) scenariuszem jest wyzerowanie się obu czynników, co w efekcie przyniesie sporą zmienność na EUR/GBP, jednocześnie utrzymując parę w szerokiej konsolidacji.

EUR/GBP zwyżkowało przez większość 2016 roku. Zdaniem Credit Suisse para ma spore szanse na kontynuację swojego trendu.
EUR/GBP zwyżkowało przez większość 2016 roku. Zdaniem Credit Suisse para ma spore szanse na kontynuację swojego trendu.

Obecne ceny opcji powodują jednak, że długie pozycje są relatywnie tanie, co przy prawdopodobnej kontynuacji zeszłorocznegotrendu na EUR/GBP powoduje, że kupno pary zaliczone zostało do grona najlepszych pomysłów inwestycyjnych na ten rok – tłumaczą analitycy Credit Suisse.

Bank pozostaje również bykiem na amerykańskim dolarze, zdaniem Credit Suisse USD ma szanse na kolejne dwanaście miesięcy wzrostów. To z kolei przekłada się na niedźwiedzie nastawienie analityków banku do EUR/USD. Główna para walutowa ma szanse spaść do okolic 0,9625 – czytamy w dzisiejszym komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here