Naga MarketscreditsuisseCzy mamy do czynienia z sytuacją taniego JPY? Jak to wykorzystać w tradingu? Na te pytania stara się odpowiedzieć Credit Suisse w swojej najnowszej rekomendacji dotyczącej japońskiego jena.


Ostatnie komentarze Koichi Hamady – doradcy japońskiego premiera  na temat kursu USD/JPY (około 120 w momencie wygłoszenia komentarza) i poziomu parytetu siły nabywczej (ocenianego wówczas na 105) doprowadziły do poszerzenia oczekiwań w stosunku do USD/JPY, szczególnie na tle spotkania Bank of Japan w sprawie perspektyw gospodarczych, które ma odbyć się już 30 kwietnia.

Jak przekonuje Credit Suisse komentarze Hamady nie zmieniły niedźwiedziego nastawienia w stosunku do JPY, albo tym bardziej przewidywań na temat dalszego luzowania w polityce monetarnej Japonii. Bank jednocześnie podkreśla, że wygłoszone przez Hamadę tezy, nie były nowością na rynku.

s59Ale niedawny spadek zmienności na JPY, poprawa bilansu płatniczego Japonii, oraz spadek oczekiwań przeprowadzenia przez FED pierwszej podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku, spowodował korektę naszych przewidywań w stosunku do USD/JPY. Aktualna trzymiesięczna prognoza zakłada wzrosty na tej parze do poziomu 122, zamiast poprzednich 125 jenów za 1 dolara.

Jednocześnie, Credit Suisse pozostaje przy swojej długoterminowej prognozie i oczekuje, że w przeciągu roku kurs USD/JPY znajdzie się na poziomie 127.00

USDJPYDaily
Wykres USD/JPY. Credit Suisse ogranicza swoje poprzednie rekomendacje i przewiduje, że w przeciągu trzech miesięcy kurs USD/JPY z powrotem osiągnie górne ograniczenie formacji trójkąta zwyżkującego.

 

Więcej rekomendacji, oraz informacji odnośnie pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here