Naga MarketsPiątkowe payrollsy, amerykańskie bombardowania w Syrii oraz spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem były głównymi czynnikami ryzyka z jakimi rynek musiał zmierzyć się w ubiegłym tygodniu. Jak to zazwyczaj bywa – obawy związane z potencjalnym efektem tych wydarzeń na rynki finansowe okazały się wyolbrzymione… Analitycy Credit Suisse, za pośrednictwem usługi FxWatcher komentują ostatnie wydarzenia rynkowe.


Instrumenty ryzykowne w pozytywny sposób zareagowały na spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Chin. Oddanie się rozmowom na temat przyszłości umów handlowych między dwoma mocarstwami wbre pozorom… uspokoiło rynki. Wydaje się, że ryzyko ograniczenia dialogu na linii Pekin-Waszyngton, a przede wszystkim wojny handlowej pomiędzy Stanami a Państwem Środka na razie odeszło. Korzystają na tym waluty agresywne, a ogólny apetyt na ryzyko pomimo piątkowych danych z Ameryki wyraźnie rośnie.

Niemniej jednak, napięcia geopolityczne w Azji wciąż pozostają tematem numer jeden – zwłaszcza w obliczu zmierzającego w stronę półwyspu koreańskiego amerykańskiego lotniskowca. Obecne działania Stanów Zjednoczonych podważają słowa prezydenta Trumpa wygłoszone nie dalej niż tydzień temu, kiedy to Trump wyraził chęć pozostania neutralnym w sprawie Korei Północnej.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

Koreański won dość mocno traci na obecnej sytuacji, podobnie zresztą jak duża część walut krajów rozwijających się. Niedźwiedzie sentymenty przeważają również na koreańskim parkiecie, gdzie indeks Kospi stracił dziś 0,86%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here