Naga MarketscreditsuisseNiższe ceny towarów i słabsza japońska waluta wypchnęły krajowy rachunek bieżący ponownie na stronę dodatnią – w momencie kiedy Bank Japonii nie spieszy się i jak na razie nie ma zamiaru dalej luzować. Dodatkowo przy Nikkei znajdującym się na dziesięcioletnich szczytach bardzo mało wskazuje na to, że na BOJ ciąży jakakolwiek presja związana z koniecznością „odpalenia kolejnej bomby”.


Kiedy kolejne osunięcie na JPY?

W związku z tym kolejne osunięcie na japońskim jenie – a przede wszystkim jego zasięg oraz czas – staje się coraz mniej pewne. Na całe szczęście dla byków USD/JPY ciągły odpływ środków inwestycyjnych znajdujących się w rękach Japończyków powinien blokować wszelkie przeszkody, które mogłyby stanąć na drodze trendowi wzrostowemu.

Na poniższym wykresie wyraźnie widzimy ostatni wzrost rachunku bieżącego wyrażony jako procentowy udział w rocznym PKB:

A54

Nawet jeżeli Bank Japonii dopiero w drugiej połowie 2015 roku uruchomi kolejną rundę luzowania polityki monetarnej, to poszerzające się różnice w stopach procentowych i rentownościach obligacji, przy jednocześnie relatywnie niskiej zmienności doprowadzą do utrzymania podażowych tendencji na japońskim jenie.

Jako, że FOMC w przeciągu najbliższych miesięcy powinien wejść w fazę pierwszej podwyżki stóp procentowych, Credit Suisse przewiduje przebicie poziomu 125.00 na USD/JPY w przeciągu 3 miesięcy i 127.00 w skali roku.

USDJPYMonthly 18.03

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here