Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Jak zauważa Credit Agricole w swojej najnowszej rekomendacji walutowej, GBP przez ostatnie tygodnie znajdował się pod presją kupujących pomimo mniej optymistycznych informacji spływających do nas z Wielkiej Brytanii. Jednak jak na razie bank przestrzega inwestorów przed zbyt szybkim kupnem GBP/USD.


Powodem tej decyzji ma być właśnie aktualna sytuacja na Wyspach. Credit Agricole zwraca uwagę na krzywą oczekiwań inflacyjnych, która w tym momencie znajduje się w okolicach tygodniowych szczytów. Zdaniem banku wszystko wskazuje na to, że w dłuższym terminie przewidywania odnośnie przyszłej wartości brytyjskich stóp procentowych utrzymają presję spadkową na funcie. Dopóki wskaźniki makroekonomiczne nie potwierdzą wzrostu cen, Bank of England utrzyma swoją aktualną retorykę w stosunku do brytyjskiej polityki monetarnej.

n16

Jak czytamy w rekomendacji, przewidywania odnośnie brytyjskich stóp procentowych nie zmienią się dopóki rynek nie odnotuje zauważalnej poprawy w odczytach makroekonomicznych. Dlatego zdaniem Credit Agricole nadchodzący tydzień dla inwestorów zainteresowanych GBP upłynie pod znakiem publikacji z rynku pracy oraz danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę przytłumioną ostatnio aktywność brytyjskich przedsiębiorstw, Credit Agricole nie wyklucza słabszego przyrostu zatrudnienia w kwietniu.

Rozważając sytuację na GBP/USD nie należy zapominać o walucie kwotowanej jaką jest amerykański dolar. Credit Agricole krótko stwierdza, że nie zauważył powodów dla których wrześniowy termin pierwszej podwyżki FED miałby zostać zmieniony. Podsumowując dzisiejszą rekomendację, bank nie zaleca kupna GBP/USD na aktualnych poziomach.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here