Naga MarketsLogo-Credit-Agricole1W ostatnim czasie oczekiwania dotyczące inflacji Japonii ustabilizowały się. Nie zmienia to jednak faktu, że nad wyraz ambitne cele stawiane sobie przez Bank Japonii – w zakresie progów inflacyjnych – utrzymują inwestorów w przekonaniu co do dalszego luzowania polityki monetarnej.


Zdaniem analityków jest to jak najbardziej wytłumaczalne. Do końca 2015 roku pozostaje bowiem tak naprawdę coraz mniej czasu, a nic nie wskazuje na to, że okolice celu inflacyjnego na poziomie 2% zostaną zrealizowane. W tym momencie istnieje silne ryzyko, że inflacja zejdzie nawet ponownie do strefy ujemnej.

Gubernator Banku Japonii – Pan Haruhiko Kuroda przyznał już otwarcie, że ceny ropy mogą być jednym z potencjalnych powodów przesunięcia w czasie celów monetarnych. Kiedy BOJ oficjalnie potwierdzi przełożenie nawet o kilka miesięcy momentu osiągnięcia zadowalających poziomów inflacyjnych, to silnie zaważy to na notowaniach USD/JPY.

Różnice inflacyjne na linii Japonia i USA
Różnice inflacyjne na linii Japonia i USA

Credit Agricole zrealizował dzisiaj zyski na długiej pozycji USD/JPY. Obecnie bank stosuje strategię „pożyjemy, zobaczymy” – czeka na dalsze decyzje przedstawicieli Banku Japonii w zakresie polityki monetarnej i ewentualnego luzowania.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here