Naga MarketsJakiś czas temu pisaliśmy na łamach Comparic, że Credit Agricole otwiera długą pozycję w okolicy 0.88 AUD/USD. Jak dotąd jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych zagrań na FX w tym roku w wydaniu wielkich banków. CA skasował około 700 pipsów zysku na tej transakcji (5 milionów USD wartości nominalnej), jak donosi eFXpuls. Bank pisze w informacji:

Ruch w górę na dolarze australijskim przyspieszył dzięki poprawiającym się danym z Chin i wymiernym odbiciu wcześniej dołujących cen rudy żelaza. Wpływ czynników zewnętrznych na AUD staje się jasny, jeśli porównać go z pozycjami carry opartymi o krótkoterminowe stopy procentowe.Patrząc w szczególności na AUD/USD, umocnienie AUD o niemal 10% od dołka z 24 maja pokryło się ze zmianą oczekiwań dotyczących przyszłych stóp procentowych. Uważamy, że na skutek ostrożnej polityki RBA, która jest niemal jednomyślna, istnieje wysokie ryzyko odnowienia się negatywnej presji na AUD. Zatem uważamy za słuszne zamknięcie długiej pozycji przed tuż przed  celem wyznaczonym na 0.9530. Niemniej wciąż utrzymujemy krótką pozycję na EUR/AUD.

AUD/USD dzienny | Kliknij by powiększyć!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here