Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleWczorajsza publikacja amerykańskiego ISM PMI wstrząsnęła dolarem przez co USD/CAD zdecydowanie zanurkowało poniżej poziomu 1,2900. Analitycy Credit Agricole przed dzisiejszą decyzją Bank of Canada traktują te spadki jako okazję do kupna. Dlaczego warto rozważyć longi na USD/CAD?


Ponieważ Bank of Canada prawdopodobnie zdecyduje się zainterweniować słownie w związku z wciąż zbyt silną walutą krajową. Kanadyjskie PKB spadło w drugim kwartale tego roku do poziomu 1,6% k/k, co zdaniem analityków Credit Agricole jedynie potwierdza przypuszczenia o coraz większym spowolnieniu gospodarczym Kanady.

Pomimo tego, że dziś BoC nie powinien zmienić poziomu stóp procentowych, ostatnie publikacje z kanadyjskiej gospodarki zdecydowanie wymagają komentarza. Jeśli najbliższe odczyty makroekonomiczne nie pokażą choć niewielkiego odbicia w wskaźnikach, zmiana poziomu stóp nastąpi najprawdopodobniej na październikowym posiedzeniu – prognozują analitycy Credit Agricole.

Handluj walutami bez kosztów spreadu – sprawdź specjalną ofertę HotForex

USD/CAD pozostaje wysoce zmienne i jest to bardziej zasługa USD i czynników zewnętrznych niż samego CAD. Mimo to, w sytuacji gdy ceny baryłki ropy crude wciąż pozostają poniżej poziomu 50 USD uważamy, że kupno USD/CAD z obecnych okolic jest dobrym pomysłem na długoterminowy trade – czytamy w rekomendacji.

Choć ostatnie dni na USD/CAD wcale nie nastrajają do zakupów, analitycy Credit Agricole przekonują, że rejony poniżej poziomu 1,30 są dobrym momentem na kupno pary.
Choć ostatnie dni na USD/CAD wcale nie nastrajają do zakupów, analitycy Credit Agricole przekonują, że rejony poniżej poziomu 1,30 są dobrym momentem na kupno pary.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here