Naga MarketsPresja byków na EUR/USD wyraźnie zmniejszyła się w ostatnich tygodniach. Niemniej jednak analitycy Credit Agricole wciąż wierzą w utworzenie się nowych maksimów na parze jeszcze w tym roku. Dzięki subskrypcji FxWatcher mamy dostęp do najnowszego komentarza banku w tym temacie. 


Wzrosty mogą jednak się opóźniać ze względu na dwa poważne czynniki ryzyka. Pierwszym z nich są wybory we Włoszech, drugim możliwe opóźnienie wygaszania QE przez EBC – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

Sprawdź jak radzą sobie analitycy banków – odbierz darmowy raport

Mimo wszystko, zarówno obecne prognozy polityczne jak i gospodarcze faworyzują długie pozycje na EUR/USD. Strefa euro radzi sobie coraz lepiej a nadchodzące jesienne wybory w Niemczech nie powinny być traktowane jako czynnik ryzyka politycznego – przekonują analitycy. Z kolei sytuacja w Stanach Zjednoczonych staje się coraz bardziej napięta – głównie za sprawą samego prezydenta Trumpa, który spóźnia się z dostarczeniem szumnie zapowiadanych w kampanii wyborczej rozwiązań fiskalnych.

Zdaniem analityków Credit Agricole, EUR/USD powróci powyżej 1,1200 jeszcze przed końcem tego roku. Długoterminowe prognozy banku wspominają o poziomie 1,1800.

Credit Agricole oczekuje, że EUR/USD powróci powyżej 1,11 przed końcem września. Do końca roku para powinna znajdować się powyżej 1,12, natomiast długoterminowe prognozy banku mówią o powrocie EUR/USD w rejon 1,1800.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na GBPCHF 23.06.2017
Następny artykułGdy social trading idzie w zdecydowanie złym kierunku…
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here