Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleAdam Myers – starszy analityk rynku walutowego w Credit Agricole – twierdzi, że funt brytyjski w najbliższych dniach może być świetną propozycją zakupową. Szczególnie zaleca krótkie pozycjonowanie na EUR/GBP.


„W związku z gołębią zmianą podczas ostatniego głosowania MPC na 9-0-0 zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą kwestionować mój typ z długimi pozycjami na funcie szterlingu” – pisze Myers.

Analityk Credit Agricole zwraca jednak uwagę na fakt, że rynki walutowe wyszły poza standardowe schematy carry tradingu. Dodając do tego przetrawianie przez rynki ostatnich decyzji politycznych – mowa między innymi o luzowaniu ECB – GBP naprawdę może okazać się walutą, która zyska na wartości.

Adam Myers nie odrzuca trudności, które mogą wywołać powszechne wybory w Wielkiej Brytanii zaplanowane na zbliżającą się wiosnę. Traktuje je jednak jako czynniki ryzyka drugiego stopnia w przypadku handlu krótkoterminowego.

Modele Credit Agricole pokazują, że w przypadku GBP znajduje się sporo miejsca dla kupujących. Bank szansę chce wykorzystać i podobny ruch poleca swoim klientom. CA sprzedaje EUR/GBP od 0.7470, celując w 0.7150. SL 0.7620. Stosunek zysku do ryzyka wynosi tutaj 2:1.

EURGBPWeekly 27.01Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here