Naga MarketsJedną z najistotniejszych zmian w uwagach Jannet Yellen w porównaniu z ostatnim publicznym wystąpieniem, były odniesienia do niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przewodnicząca FEDu powiedziała między innymi, że opublikowane do tej pory dane są niższe od prognozowanych przez wielu analityków. Jako powód podała właśnie negatywny wpływ pogody  – obecnie nie jest jednak w stanie stwierdzić, jak duży mógł być zakres tego wpływu.

Credit Agricole zauważa, że jej oświadczenie wyraźnie podkreśliło obecną, kuriozalną sytuację panującą na rynkach. Rzeczywiście, gorsze od przewidywanych dane i niepewność co do stanu amerykańskiej gospodarki sprawiły, że rynkowe ruchy dolara amerykańskiego odbywają się w bardzo wąskich zakresach. Od połowy lutego, indeks DXY przesuwał się głównie w obszarze 70 punktów bazowych a 10-letnie obligacje skarbowe od początku roku nie opuściły przedziału 2.60-2.80.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co więcej, brak zdecydowanych ruchów cenowych na USD zbiegł się ze spadkiem ilości niespodzianek w publikowanych przez USA danych makro. Rynki w coraz mniejszym stopniu wierzą w prawdziwość stwierdzenia „za wszystko winna jest pogoda” i jej bolesnego wpływu na amerykańską gospodarkę. Dodać do tego należy niepewność odnośnie prognozowanych kierunków w polityce pieniężnej FEDu. Jedyna znacząca zmiana zauważalna jest w spadku zmienności walutowej – pomogła ona w sporym stopniu zwiększyć atrakcyjność inwestycji „carry”.

Przedstawiciele Credit Agricole są zdania, że amerykański dolar dalej będzie tkwił w obecnych ramach. Możliwa zmiana tej sytuacji powinna pojawić się wraz z opublikowaniem nowych danych makro w kwietniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here