Naga MarketsBank Credit Agricole zakończył testy obsługi klientów w swoich placówkach bez obsługi gotówkowej i zdecydował o rozszerzeniu tego modelu na całą sieć sprzedaży. Do końca roku powstanie 30 oddziałów cashless, w których klienci mogą wykonywać transakcje samodzielnie, podał bank.

Placówki bez gotówki Credit Agricole testował od czerwca ub. roku w czterech miastach: Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Gliwicach. W nowym modelu nie ma stanowisk obsługi kasowej, a doradcy nie przyjmują, ani nie wypłacają gotówki. Placówki są natomiast wyposażone w bankomaty i wpłatomaty, w których klienci mogą wykonywać proste transakcje samodzielnie, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Rozwój sieci placówek cashless to nasza odpowiedź na zmiany w sposobie korzystania z finansów przez klientów banków. Coraz więcej osób aktywnie korzysta z bezgotówkowych form płatności, a proste operacje bankowe wykonuje samodzielnie: czy to we wpłatomatach, czy w urządzeniach mobilnych. Chcemy więc zaoferować wartość, jakiej nie da się przenieść do internetu, czyli rozmowę twarzą w twarz z doświadczonym doradcą, który potrafi rozpoznać potrzeby klienta i znaleźć dla niego najlepsze rozwiązania” – powiedziała dyrektor w Credit Agricole Katarzyna Tomczyk-Czykier, cytowana w komunikacie.

W nowych, bezgotówkowych oddziałach Credit Agricole doradcy zostali wyposażeni w tablety, na których pokażą klientom funkcjonalności serwisów i wyjaśnią krok po kroku, jak wykonywać poszczególne operacje, podkreślono.

Wszystkie placówki bezgotówkowe zaaranżowane są według nowego wystroju, opracowanego na podstawie opinii klientów i pracowników. Kluczowym elementem wystroju są wygodne kanapy przy stanowiskach obsługi, których wysokie oparcia tłumią rozmowy klienta z doradcą. Są też zamykane, szklane boksy do dłuższych rozmów i przestronna poczekalnia z siedziskami dla klientów, podano także.

We wszystkich placówkach Credit Agricole, a także w contact center banku, niesłyszący klienci mogą porozumiewać się z obsługą przy pomocy systemu zdalnego tłumaczenia języka migowego Migam. W 20 placówkach w największych miastach Polski zainstalowane zostały także pętle indukcyjne, ułatwiające kontakt z doradcą osobom korzystającym z aparatów słuchowych.

Credit Agricole S.A. w Polsce jest częścią grupy Credit Agricole, jednej z największych grup finansowych w Europie, która działa w 48 krajach i obsługuje ponad 52 mln osób. W skład grupy Credit Agricole S.A. wchodzą m.in. Europejski Fundusz Leasingowy S.A., Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, Eurofactor S.A.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here