Naga MarketsW przeciwieństwie do wizji konsensusu, Credit Agricole przemawia za konstruktywnym podejściem do australijskiego dolara. Reserve Bank of Australia nieco zmienił swoje dotychczasowe stanowisko, skutecznie zamykając furtkę umożliwiająca dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. W tym samym czasie bank centralny może napotkać na spore trudności w utrzymaniu waluty na niższym poziomie z powodu pchającej w górę inflacji.

Oprócz tego należy zauważyć, że chińska gospodarka spowolniła w stosunku do prognozowanego na ten rok przez CA wzrostu na poziomie 7,2%. Zakładając jednak, że zjawisko to nie będzie następowało zbyt szybko i na szeroką skalę wtedy australijski dolar nie powinien mocno ucierpieć z tego powodu.

Bank podkreśla jednocześnie, że spadek na parze AUD/USD był przewidywalny ze względu na pogorszenie się warunków transakcyjnych. Pomimo tego, ogólna pozycja bilansowa Australii powinna być rozpatrywana pozytywnie – zauważamy silny napływ bezpośrednich inwestycji a wpływy do portfela powinny przeciwdziałać deficytom na rachunku bieżącym. Należy jednocześnie pamiętać, że nawet obecna trajektoria wzrostu chińskiej gospodarki raczej nie odbije się negatywnie na obecnej pozycji AUD.

Credit Agricole zwraca uwagę na krótkoterminowy opór AUD/USD w okolicach 0.9087. Bank w swojej rekomendacji tradingowej mówi o utrzymywaniu długiej pozycji na Australijczyku do dolara amerykańskiego – SL 0.8630, TP 0.9530.

Bank wszedł w tę pozycję w połowie stycznia z depozytem o wartości 5 milionów USD. Za utrzymaniem takiej pozycji przemawiają według CA następujące czynniki:

#1: AUD najprawdopodobniej stanie się mniej wrażliwy na oczekiwania odnośnie polityki pieniężnej FEDu co może przynieść bardziej stonowane oczekiwania wobec płynności i odbić się korzystnie na walucie

#2: RBA w najbliższej przyszłości na pewno nie podejmie decyzji o dalszym luzowanie stóp, szczególnie w okresie stabilizowania oczekiwań inflacyjnychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here