Naga MarketsCredit Agricole spodziewa się, że EUR w tym tygodniu nadal znajdowało będzie się pod silną presją – ma to być efektem negatywnego wpływu polityki Europejskiego Banku Centralnego i pogłosek na temat możliwych zmian w dotychczasowej strategii. Na ten tydzień zapowiedziana została konferencja ECB, podczas której poruszony zostanie z pewnością temat rosnącego ryzyka osłabienia inflacji – na wieści tego typu rynki reagują natychmiast dlatego obecnie warto zachować ostrożność.

Oczywiście dane dotyczące inflacji w strefie euro z tego tygodnia (niższe niż wszyscy oczekiwali) zwiększają ryzyko podjęcia przez ECB niekorzystnych z punktu widzenia rynku działań. Co więcej niektórzy komentarzy już teraz są pewni, że Draghi w najbliższym czasie poinformuje o zacieśnianiu obecnego nastawienia do polityki pieniężnej w strefie euro.

Chociaż Credit Agricole osobiście nie spodziewa się jakichkolwiek zmian w dotychczasowej polityce EBC to nie wyklucza, że przedstawionych zostanie kilka cennych wskazówek na najbliższą przyszłość lub nawet wyraźne doświadczenie o dalszym obniżaniu stawek.

Biorąc pod uwagę zagrożenia tego typu bank nadal otrzymuje krótką pozycję na EUR/USD oczekując dojścia do poziomu 1.33 w najbliższych tygodniach – tam też według rekomendacji Credit Agricole warto postawić TP.

Patrząc jednak na powyższy wykres od razu widzimy, że na wyższym poziomie maluje się linia wsparcia (1.345). Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajdujący się obecnie w konsolidacji EUR/USD nie przebije tego poziomu, odbije się od niego i ponownie zacznie uciekać do góry oddalając się od TP. Według mnie obecna sytuacja rynkowa odbiega od prognoz Credit Agricole – warto jednak poczekać na potwierdzenie, które będzie miało miejsce po odbywającej się za kilka dni konferencji prasowej EBC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here