Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleDzisiaj o godzinie 14:30 poznamy odczyty kanadyjskiego PKB za styczeń. Credit Agricole spodziewa się wyraźnego osunięcia z poziomu 2.8% notowanego miesiąc wcześniej. Spadek ma być odzwierciedleniem słabej koniunktury na rynku ropy, oraz czynników tymczasowych takich jak pogoda oraz słabsze dane z rynku USA.


PMI pozwala prognozować słabsze PKB

Najistotniejszym dowodem na to, że dzisiejszy odczyt produktu krajowego brutto w Kanadzie będzie gorszy od grudniowego jest ostatni wyniki PMI przemysłowego. Sugeruje, że wzrost spadł poniżej 2.0% w czwartym kwartale 2014 roku. Kolejne sygnały wysyłane w styczniu i w lutym pokazały, że osunięcia stały się jeszcze silniejsze.

Musimy pamiętać, że jest to ostatnia publikacja kanadyjskiego PKB przed posiedzeniem Banku Kanady, które będzie miało miejsce 15 kwietnia. Dzisiejszy wynik może więc wyraźnie wpłynąć na retorykę BOC oraz podejmowane decyzje.

Poniżej wykresy sugerujące wzrost ryzyka dalszych osunięć PKB i luzowania w wykonaniu Banku Kanady:

n51

BOC powinien znowu luzować

Zdaniem Credit Agricole, Bank Kanady powinien wziąć pod uwagę ostatnie spadki ceny ropy oraz gorsze prognozy wzrostowe, decydując się na luzowanie stóp w najbliższych miesiącach. Rynek wycenia na 75%, że w kwietniu BOC nie podejmie żadnych decyzji. Dla maja szanse rozkładają się już jednak 50:50.

Może to sugerować, że rynek jeszcze w pełni nie wycenił przyszłego luzowania. W związku z tym USD/CAD będzie wrażliwe na niespodzianki ze strony publikacji danych makroekonomicznych i zbyt dużych rozbieżności pomiędzy zwrotami z obligacji. Słaby odczyt PKB o 14:30 przyniesie najprawdopodobniej wzrosty USD/CAD.

USD/CAD H4 - zdaniem Credit Agricole słabe PKB powinno przynieść wzrosty
USD/CAD H4 – zdaniem Credit Agricole słabe PKB powinno przynieść wzrosty

Credit Agricole cały czas posiada długą pozycję na dolarze amerykańskim do kanadyjskiego – aktywacja 1.2485, TP 1.3050.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy znaleźć można na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here