Naga MarketsZ powodu wyższej inflacji niż spodziewano się w dotychczasowych prognozach, popyt na AUD znacznie się zwiększył.

Najnowsze dane znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo, że australijski bank centralny – RBA – rozważa możliwość wprowadzenia niższych stawek procentowych w niedalekiej przyszłości. Zdaniem ekspertów z Credit Agricole jest to wysoce realny scenariusz – w szczególności, że relatywnie wysoki kurs dolara australijskiego zaledwie w niewielkim stopniu zmniejszył presję cenową w krajowej gospodarce. To z kolei sugeruje, że RBA w obliczu wyżej wycenianej waluty powinno poluzować swoje dotychczasowe działania. Jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, które może podjąć Bank Centralny Australii chcąc zachować obecnie nastawienie i kierunek polityki pieniężnej.

Co więcej można pokusić się o stwierdzenie, że RBA dalej będzie brnął w stronę podwyższania wartości AUD poprzez realizację rynkowych oczekiwań co do polityki fiskalnej – pozytywnie odbije się to również na samych stopach procentowych. Taki pogląd według Credit Agricole wspierany jest przez spekulacyjne krótkie pozycjonowanie na rynku, pozwalające utrzymać ryzyko z dala od bardziej znaczących pozycji.

Wszystko to sprowadza się do tego, że CA zachęca nas do utrzymywania longów na Australijczyku – szczególnie w dłuższym okresie czasu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here