Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleKorekta wzrostowa na wykresie ropy naftowej ciągle trwa, jednak CAD wcale nie zyskuje. Analitycy Credit Agricole przyglądają się bliżej sytuacja na popularnym USD/CAD i próbują przekonać swoich klientów do długich pozycji na tej parze.


Korelacja pomiędzy cenami ropy naftowej a kanadyjskim dolarem osłabła w ostatnich dniach. Efektem tego, postępująca korekta na WTI nie wspiera już tak bardzo CAD, które ma trudności z odnalezieniem gruntu w parze z USD – zauważają analitycy banku.

Credit Agricole zaznacza, że spadki mogą się pojawić – nie będą to jednak długotrwałe trendy lecz raczej krótkie korekty tendencji wzrostowej. Bank of Canada najprawdopodobniej przybierze postawę wait and see, zbierając dane przed decyzją, która może zapaść już w kolejnym kwartale tego roku. Utrzymujemy nasze długoterminowe prognozy i zalecamy angażowanie się w długie pozycje z obecnych poziomów USD/CAD – podsumowuje bank.

Analitycy Credit Agricole zalecają kupno USD/CAD w dłuższym horyzoncie czasowym.
Analitycy Credit Agricole zalecają kupno USD/CAD w dłuższym horyzoncie czasowym.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBarclays prognozuje amerykańskie dane
Następny artykułLipcowy wolumen w EBS, Saxo Bank oraz Gain Capital
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here