Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Pomimo niestabilnego sentymentu do ryzyka, Credit Agricole poleca swoim klientom wyprzedaż rajdów na japońskim jenie – w szczególnie w stosunku do walut o wysokich rentownościach (między innymi dolara nowozelandzkiego).

Jest to spowodowane przede wszystkim wzrastającym oczekiwaniom rynkowym co do kolejnej fazy luzowania polityki monetarnej w wykonaniu Bank of Japan. Poszczególni członkowie BoJ podczas swoich ostatnich wypowiedzi brzmieli na o wiele bardziej ostrożnych wypowiadając się na temat sektora eksportowego.W tym samym czasie coraz większa presja kładziona jest na możliwość dalszego luzowania polityki pieniężnej. Wiąże się to między innymi z brakiem podwyżki inflacji w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, co bardzo silnie zawiodło oczekiwania inwestorów. Biorąc pod uwagę ryzyko dalszego osłabienia momentum wzrostowego osiągnięcie docelowego progu inflacyjnego (2%) może być bardzo trudne.

W efekcie, Credit Agricole poleca utrzymywanie długich pozycji na NZD/JPY. Zdaniem banku w średnim terminie para dojdzie do poziomu 92.00.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here