Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleZdaniem Credit Agricole pomimo tego, że Komisja Europejska obniża swoje prognozy inflacyjne oraz wzrostowe na 2014/2015, to wspólna waluta może ostatnio liczyć na dosyć silne wsparcie. O ile inne duże banki zachęcając do otwierania shortów na Edku, to CA radzi nie robić tego na obecnych poziomach cenowych.


Jak podają analitycy Credit Agricole na rynku nie zostało zbyt wiele miejsca na dalsze podnoszenie oczekiwań co do dalszego luzowania ze strony ECB. Nawet pomimo faktu, że momentum wzrostowe EZ cały czas spowalnia. QE w tym momencie to ostatni as w rękawie Europejskiego Banku Centralnego, a rynki doskonale wiedzą, że w końcu musi zostać wykorzystany.

Czytaj również: EUR/USD przed czwartkowym ECB – prognozy banków

Co więcej, CA widzi stabilizację aktywności biznesowej, którą podkreślają między innymi odczyty PMI z tego tygodnia. Powinno to pozwolić na unormowanie cen oraz zmniejszyć ryzyko nadmiernie gołębiej retoryki podczas jutrzejszego posiedzenia ECB.

Czy EUR/USD stworzy sobie bazę do odbić w trakcie jutrzejszego posiedzenia ECB?
Czy EUR/USD stworzy sobie bazę do odbić w trakcie jutrzejszego posiedzenia ECB?

Podsumowując, Credit Agricole odradza sprzedaży EUR na obecnych poziomach. Szczególnie, że krótkie pozycje są mocno naciągnięte przez spekulantów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here