Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePomimo tego, że podczas wczorajszego spotkania ministrów finansów krajów strefy euro nie doszło do bezpośrednich porozumień, sentyment do ryzyka na rynkach nadal jest dosyć stabilny. Zgodnie z wypowiedzią przedstawicieli UE nie udało się poczynić odpowiednich postępów niezbędnych w zawarciu ugody.


Musimy pamiętać, że jeszcze przed samym spotkaniem Eurogroup część ministrów finansów poszczególnych krajów – między innymi Pan Schaueble z Niemiec – sygnalizowało, że konsensus nie zostanie raczej osiągnięty. W związku z tym ryzyko było już wcześniej w cenie, co wyraźnie ograniczyło wpływ na rynek.

Obecnie oczy wszystkich zwrócone są na dalsze negocjacje oraz szczyt Unii Europejskiej zaplanowany na przyszły tydzień. Credit Agricole nadal utrzymuje strategię sprzedaży EUR/USD na jakichkolwiek rajdach i korektach wzrostowych – niezależnie od tego jak rozwinie się sprawa Grecji.

Najnowsze działania Europejskiego Banku Centralnego powinny być w zupełności wystarczające, aby pchać wspólną walutę stopniowo w dół.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here