Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Credit Agricole bierze pod lupę USD i zaleca baczne przyglądanie się tej walucie w nadchodzących dniach. Bank w swojej najnowszej rekomendacji podpowiada na co zwrócić szczególną uwagę.


Dzisiejszy dzień nie obfituje w nadzwyczaj ważne odczyty makroekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy przygotowują się już do weekendu. Zdaniem Credit Agricole rynki będą uważnie śledzić dane z USA. Które, zdaniem specjalistów mają być najważniejsze w tym dniu?

Ostatnie wieści z gospodarki USA sprawiły, że indeks USD już piąty tydzień z rzędu zamknie się poniżej otwarcia. Słaba passa USD będzie najpewniej kontynuowana, Credit Agricole zwraca uwagę na dzisiejszy odczyt Empire Manufacturing Index oraz dane na temat produkcji przemysłowej za kwiecień. Analitycy Credit Agricole przewidują, że obie publikacje rozczarują i ich wynik ukształtuje się poniżej rynkowego konsensusu. Ich zdaniem indeks Empire powinien wynieść około 3.0 względem przewidywań na poziomie 5.0.

Raportem, który zdaniem Credit Agricole będzie kluczowy w określeniu długoterminowego trendu na USD jest raport TIC, który do naszej wiadomości zostanie podany o godzinie 22:00 polskiego czasu. Rekomendacja przypomina, że raport ten zapewnia wyczerpujące, ale nieco nieaktualne dane na temat przepływów kapitałowych USA. Liczby pokazują, że przepływy te zwiększyły się w drugiej połowie 2014 roku o ponad 135 mld USD. Jest to odbicie popytu na amerykańskie papiery wartościowe, głównie akcje – czytamy w rekomendacji.

Podsumowując najnowszą rekomendację, Credit Agricole namawia do kupowania dołków na USD ze względu na nadchodzącą podwyżkę FED, która determinuje niewiele miejsca jakie pozostało dla kolejnych spadków.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here