Naga MarketsAuthor: Images Money
Creative Commons Attribution License

Zdaniem analityków Credit Agricole kontrast pomiędzy decyzjami politycznymi Europejskiego Banku Centralnego i Banku Rezerw Federalnych doprowadzi do małego odbicia na EUR/USD do poziomu 1.3680. W tym tygodniu większość danych makroekonomicznych publikowanych w strefie euro posiada drugorzędne znaczenie – z tego powodu euro do dolara amerykańskiego będzie delikatnie wzrastać, dzięki pogłębiającym się różnicą pomiędzy nastrojami polityki monetarnej ECB i FEDu.

W momencie gdy członkowie rady ECB zaczynają wycofywać się powoli z dalszego obniżania stóp procentowych, a FED utrzymuje ostrożniejszy ton wypowiedzi, krótkoterminowe spready stóp mogą działać na korzyść najpłynniejszej z par walutowych.Biorąc pod uwagę tę zmianę, Credit Agricole zauważa potencjalne możliwość zakupu EUR w tym tygodniu. Taka korekcja pozycjonowania w krótkim terminie nie prognozuje jednak mocniejszych ruchów – CA celuje w małe zniesienie do 1.3680. Niemniej jednak w szerszej perspektywie, analitycy banku spodziewają się dalszych osunięć i utrzymują krótką pozycję na EUR/USD od poziomu 1.3780 (obecnie na tym poziomie znajduje się SL).

Interwał czterogodzinny na parze EUR/USD | Comparic.plJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here