Naga MarketsAuthor: Salim Fadhley
Creative Commons License

Według najnowszych danych makroekonomicznych, aktywność biznesowa EMU po raz kolejny osłabiła się w sierpniu. Podobnie jak w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, wrażliwy na wyniki eksportowe sektor produkcyjny zanotował wyniki gorsze od sektora usług. Może to jednocześnie sugerować dalsze osłabienie sytuacji związanej z przepływem kapitału w zakresie handlu.

Całość w połączeniu z mocno ograniczonymi oczekiwaniami odnośnie jakichkolwiek ruchów ze strony ECB odnośnie stóp procentowych sprawia, że wspólna waluta znajduje się pod silną presją. Z tego punktu widzenia rynki całą swoją uwagę skupią na dzisiejszym przemówieniu Mario Draghi’ego (20:30 naszego czasu), które będzie miało miejsce podczas sympozjum ekonomicznego w Jackson Hole. Biorąc pod uwagę słaby wzrost gospodarczy i przyrost cen, nie powinniśmy spodziewać się mniej gołębiego wydźwięku wypowiedzi odnośnie polityki pieniężnej.

W związku z powyższymi, Credit Agricole jest zdania, że rajdy na euro powinny być sprzedawane. Szczególnie na parach walutowych z dolarem australijskim oraz amerykańskim. Wypowiedź Super Mario o tak późnej porze (kiedy praktycznie Europa i Azja już nie handlują) może wywołać szereg niespodziewanych i dużych ruchów. Właśnie dlatego bardziej ostrożni traderzy zamykają swoje pozycje przed wieczornym wystąpieniem Prezesa ECB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here