Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleOstatnie tygodnie przyniosły sporą przecenę dolara w stosunku do pozostałych walut G10. Analitycy Credit Agricole sprawdzają, czy w tym tygodniu możemy liczyć na wzrosty USD.


Przecena USD, która trwa mniej więcej od połowy lutego coraz bardziej oderwana jest od rzeczywistych danych makroekonomicznych – przekonują analitycy Credit Agricole. Monitorując poziom inflacji w Stanach dostrzegamy, że zarówno wskaźniki jak i prognozy tejże z  miesiąca na miesiąc wzrastają, podczas gdy adekwatne mierzenia dla gospodarek Unii Europejskiej czy Japonii wykazują spadki lub co najwyżej stagnację. Winę za irracjonalną przecenę dolara ponosi najprawdopodobniej nadzwyczaj gołębia retoryka Rezerwy Federalnej.

Sprawdź jak wąskie spready na parach dolarowych oferuje FxPro

Credit Agricole podtrzymuje swoje średnioterminowe prognozy dotyczące USD i rekomenduje rozważenie długich pozycji. Za tym nastawieniem może przemawiać choćby większa atrakcyjność amerykańskich papierów wartościowych, spowodowana spadkiem wartości dolara. Ponadto wierzymy, że Fed nie będzie w stanie dłużej nie zauważać coraz lepszych warunków amerykańskiej gospodarki i członkowie Rezerwy będą musieli raz jeszcze rozważyć termin wprowadzenia kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Po silnych wzrostach EUR/USD, kwiecień przynosi szeroką konsolidację w granicach 1,1340/1,1430. Zdaniem analityków Credit Agricole możemy spodziewać się niedźwiedziego wybicia.
Po silnych wzrostach EUR/USD, kwiecień przynosi szeroką konsolidację w granicach 1,1340/1,1430. Zdaniem analityków Credit Agricole możemy spodziewać się niedźwiedziego wybicia.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here